15. edycja Plenerów Film Spring Open online

Wykłady, dyskusje i konsultacje znalazły się w programie Plenerów Film Spring Open – laboratorium audiowizualnej przyszłości. Jubileuszowa 15. edycja wydarzenia, które finansowo wspiera PISF, odbywa się online, od 13 do 22 października br.

Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. Są skierowane do filmowców, studentów i pasjonatów, którzy pod okiem specjalistów rozwijają projekty audiowizualne, wzbogacając umiejętności artystyczne i techniczne. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 350 osób – przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, animatorzy, youtuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, specjaliści VR i AR, videoblogerzy czy stereografowie.

Tematem wiodącym w tym roku będzie „Nowoczesna, ekologiczna i bezpieczna w czasach pandemii produkcja filmowa”. Plenery zakładają robienie filmów i projektów AV pod opieką wybitnych specjalistów w aż 19 grupach warsztatowych dotyczących różnych gałęzi sztuki audiowizualnej, m.in. filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów dedykowanych do Internetu, a także filmów realizowanych w wirtualnej scenografii i projektów AV dla internetowego odbiorcy. Nie zabraknie także grup VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu. Zajęcia i konsultacje odbywać się będą w formie wideokonferencji na platformie Google Meet. Praca praktyczna będzie możliwa dzięki partnerom technologicznym i rentalom, które wypożyczą sprzęt ekipom zaakceptowanym przez opiekuna grupy w Warszawie i Krakowie.

Szczegóły dostępne są na nowej stronie internetowej: www.filmspringopenonline.eu

Green Film Open oraz goście

W ramach Plenerów Film Spring Open odbędzie się druga edycja panelu dyskusyjnego o ekologicznej produkcji, zatytułowana Green Film Open. Tematem wiodącym wykładów będzie nowy, zrównoważony i zielony model produkcji filmowej. Wydarzenie to odbędzie się dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego, a wezmą w nim udział Jagoda Szelc, Monika Gławacka z Łódź Film Commission, Florent Faget i Vincent Theven z French solar engineers, Tomasz Wełna oraz producentka Ewa Puszczyńska.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Waldemar Pokromski, wybitny twórca charakteryzacji do filmów Stevena Spielberga, Terrence Malicka, Michaela Haneke, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego. Ponadto swój udział w wydarzeniu potwierdzili, m.in. Piotr Dumała, Łukasz Kośmicki, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, dr Jacek Santorski, Piotr Szczepanowicz, Jacek Skrobisz, Wanda i Marcin Kędzierzawscy, Eliza Kubarska oraz opiekun artystyczny i twórca wydarzenia – Sławomir Idziak.

13.10.2020