15 lat FILMFORUM

Stowarzyszenie FILMFORUM obchodzi piętnastolecie powstania.

Piętnastolecie powstania, Stowarzyszenie FILMFORUM świętuje intensywnym rozwojem stałych przedsięwzięć, nowymi projektami i wyzwaniami oraz zmianami w zarządzie.

11. Kameralne Lato wkroczyło w drugą dekadę istnienia rozbudowane o sekcję „INDUSTRY”, dedykowaną młodym twórcom filmowym. Produkowany przez FILMFORUM WAMA Film Festival, a zwłaszcza jego pion warsztatowy, rozrasta się do rozmiarów średniej wielkości szkoły filmowej. W siedzibie stowarzyszenia przy ul. Andersa 35 wystartowała „Pracownia A35”, swoista kuźnia nowego pokolenia animatorów kultury. FILMFORUM zaangażowało się również w działania na rzecz edukacji historycznej, a to za sprawą projektu „To był lipiec 1945”, traktującego o Obławie Augustowskiej. Efektem będzie m.in. film dokumentalny na ten temat.

W latach 2003-2017 FILMFORUM zorganizowało ponad 50 festiwali filmowych, w sumie ponad 1500 pokazów filmowych, i ponad 50 kilkudniowych cyklów warsztatowych i programów edukacyjnych. Aktualnie w ramach działań FILMFORUM szkoli się niemal 500 osób rocznie (młodzież, osoby pracujące z młodzieżą, profesjonaliści z branży filmowej).

Piętnasta rocznica funkcjonowania FILMFORUM przyniósł także zmiany w zarządzie stowarzyszenia.

Nowy skład zarządu:

  • Maciej Dominiak – dyrektor

Producent, menadżer projektów. Współtwórca Stowarzyszenia „FILMFORUM”. Specjalista w zakresie zarządzania finansowego, monitoringu budżetów, obsługi organizacyjno-finansowej i zasad sprawozdawczości w realizacji projektów.

  • dr hab. Marcin Adamczak – dyrektor programowy

Filmoznawca, krytyk filmowy, publicysta. Wykłada w Instytucie Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, w PWSFTviT w Łodzi oraz na Uniwersytecie Gdańskim. Dyrektor festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie.

  • Ada Bogdziewicz – dyrektor artystyczny

Historyk sztuki, filmoznawca. Od 2014 roku współtworzy zespół Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu.

  • Mirosława Rudnicka – główny księgowy

Specjalistka w zakresie zarządzania finansowego, księgowości i administracji. Menadżer finansowy wielu produkcji filmowych i telewizyjnych.

  • Marceli Zielnik – dyrektor techniczny

Operator obrazu, montażysta, twórca multimedialny. Na co dzień zajmuje się produkcją materiałów filmowych i telewizyjnych.

FILMFORUM

FILMFORUM jest organizacją specjalizującą się w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów związanych z promocją ambitnego kina i edukacją filmową młodzieży. Więcej informacji na temat projektów i możliwości współpracy można znaleźć na stronie: filmforum.pl.

Informacja prasowa


20.07.2018