„15 stron świata” w Meksyku

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film Zuzanny Solakiewicz odwiedzi meksykańskie miasta w ramach festiwalu Ambulante Gira de Documentarie

Polski dokument w Meksyku

Dokument Zuzanny Solakiewicz weźmie udział w objazdowym festiwalu Ambulante Gira de Documentaries. W trakcie trzech miesięcy festiwal odwiedzi 12 miast. „15 stron świata” pokazywane będzie w ramach sekcji Observatorio. Kategoria ta przeznaczona jest dla nowatorskich dokumentów z całego świata, które inspirują do poszukiwania nowych sposobów myślenia i interpretacji rzeczywistości.

Festiwal Ambulante

Festiwal organizowany jest przez Ambulante – organizację non-profit, którą w 2005 roku założyli Gael García Bernal, Diego Luna, Pablo Cruz oraz Elena Fortes. Jednym z celów festiwalu jest zwiększenie dostępu do filmów dokumentalnych i ożywienie debaty publicznej. Co roku, podczas trzy miesięcznej trasy, festiwal prezentuje ponad 100 dokumentów w ponad 150 lokalizacjach w całym Meksyku. W tym roku festiwal potrwa od 29 stycznia do 3 maja.

„15 stron świata” na festiwalach

Polska premiera filmu Zuzanny Solakiewicz miała miejsce 30 lipca 2014 podczas Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Dwa tygodnie później na Festiwalu Filmowym w Locarno odbyła się jego międzynarodowa premiera, gdzie „15 stron świata” wygrało sekcję Tygodnia Krytyki Filmowej (La Semaine de la Critique). Niedawno film pokazywany był także na festiwalu SoundTrack_Cologne w Niemczech oraz podczas Festival Dei Popoli we Florencji.

Film z wsparciem PISF

Historia kompozytora, inżyniera dźwięku i eksperymentatora Eugeniusza Rudnika uzyskała wsparcie m.in. PISF, Instytutu Adama Mickiewicza, Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Mazowieckiego Funduszu Filmowego. Producentem filmu jest Endorfina Studio. Niemieckim koproducentem filmu jest firma „Hupe Films”.

 

Więcej informacji: ambulante.com.mx/en.

13.01.2015