16. Letnia Akademia Filmowa

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej 16. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu odbędzie się w dniach 7-16 sierpnia. W programie znalazło się dużo polskich filmów oraz Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych.

16. LAF

W bogatym programie festiwalu nie zabraknie najnowszych filmów polskiej i światowej kinematografii, powrotu do klasyki kina oraz retrospektyw. Widzowie będą mogli wybierać spośród propozycji filmowych przyporządkowanych do następujących sekcji: Kino znad Bosforu, Po drugiej stronie Tatr, Niemiecka Panorama, Rekolekcje filmowe, Hotele i ludzie, Drugie życie kina, Klubowy karnet, Chang Dong Lee – retrospektywa, W polskim obiektywie, Filmy w sieci, Ukraina z bliska i oddali, 100 lat Federico!, Noblista w kinie, Aleksander Sokurow – retrospektywa, Wieczna carmen, Festiwalowe remanenty, Urodziny kina, Na kolejowym szlaku, Kino nocne.

Polskie filmy w Zwierzyńcu

W sekcji całkowicie poświęconej polskiej kinematografii zaprezentowane zostaną filmy: „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego, „BODY/CIAŁO” Małgorzaty Szumowskiej, „Sąsiady” Grzegorza Królikiewicza, „Czasem śnię, że latam” Anety Popiel-Machnickiej, „Aktorka” Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej oraz „Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka. W sekcji Rekolekcje filmowe będzie można zobaczyć film „Stacja Warszawa”, reż. Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz i Tymon Wyciszkiewicz. W sekcji Hotele i ludzie pokazany zostanie film Janusza Majewskiego „Zaklęte rewiry”.

Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych

W trakcie trwania 16. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu odbędzie się kolejna edycja Konkursu Prelegentów Filmowych. Zakwalifikowanych do konkursu uczestnicy wygłoszą prelekcje przed wybranymi filmami festiwalowymi. Oceniać ich będzie jury złożone z krytyków i historyków filmu oraz publiczność. Organizowane od 2009 roku podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu Ogólnopolskie Konkursy Prelegentów Filmowych nawiązują do zorganizowanego przez DKF Kinematograf i Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych 1. Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych, który odbył się w Krakowie w 1976 roku.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.laf.net.pl.

15.07.2015