17. Festiwal "Zoom - Zbliżenia"

W dniach 18-23 lutego 2014 w Jeleniej Górze odbędzie się 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Zoom Zbliżenia.

Zoom – Zbliżenia

Jeleniogórski festiwal to miejsce spotkań twórców i producentów filmów niezależnych z całego kraju i zagranicy oraz miłośników kina. Nadesłane na „Zoom – Zbliżenia” filmy oceniać będzie profesjonalne międzynarodowe jury. Ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań autorów filmów oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym. Formuła konkursu dopuszcza udział w nim rozmaitych form – filmów fabularnych, dokumentalnych i najróżniejszych eksperymentów realizowanych przy pomocy kamery.

Pokazy specjalne polskich filmów ze wsparciem PISF

W programie 17. edycji festiwalu znalazły się polskie produkcje, które były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej: „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego, „Ojciec i syn” Pawła Łozińskiego, „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy i „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa.

Warsztaty filmowe i dziennikarskie

Podczas festiwalu odbędą się również warsztaty filmowe dla młodych twórców z Polski, Czech, Węgier i Słowacji oraz warsztaty dziennikarstwa filmowego, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

 

Organizatorem wydarzenia jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

 

Więcej informacji na stronie: www.zoomfestival.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

07.02.2014