17. MFF Watch Docs

17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs odbędzie się w Warszawie w dniach 7-14 grudnia 2017. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF.

Watch Docs to wspólne przedsięwzięcie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i Społecznego Instytutu Filmowego, które odbędzie się w Warszawie w dniach 7-14 grudnia 2017 r. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Watch Docs

Watch Docs to jeden z największych na świecie festiwali poświęconych problematyce praw człowieka. Festiwal łączy dwa światy: wybitne kino dokumentalne i jego twórców oraz obrońców praw człowieka.

Sekcje tematyczne

Poza filmami konkursowymi, które powalczą o Nagrodę Watch Docs, w programie wydarzenia znajdą się najciekawsze i najbardziej aktualne filmy podzielone na sekcje tematyczne:

  • Chcę zobaczyć  – sekcja poświęcona szczególnie palącym problemom dotyczącym łamania praw człowieka
  • Nowe filmy polskie – wybór najlepszych polskich dokumentów społecznych. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. filmy„Artykuł 18”, „Gruba”, „Najbrzydszy samochód świata”, „Polonez”, „Puszcza Białowieska”, „Zostaw Ją!”
  • Na krótko –   sekcja zaangażowanych filmów krótkometrażowych
  • Dyskretny urok propagandy- panorama dokumentów podejmujących temat różnych form indoktrynacji
  • Ciało pod kontrolą
  • Bergen International Film Festival przedstawia 

Adwokat w roli głównej. Edycja dokumentalna

Przegląd „Adwokat w roli głównej. Edycja dokumentalna” otworzy debata współorganizowana przez Naczelną Radę Adwokacką i American Bar Association pt. „Prawnik wobec bezprawia” (8.12.2017 w Kinie Muranów), w której udział wezmą amerykański prawnik William Meyer, ekspert American Bar Association; prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i członek Polskiej Akademii Nauk; adw. Jakub Wende, członek NRA, oraz adw. Sylwia Gregorczyk-Abram, laureatka tegorocznej nagrody Prawnik Pro Bono.

Gość specjalny festiwalu

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Thierry Michel, znakomity belgijski reżyser, laureat Nagrody im. Marka Nowickiego, przyznawanej za wybitne osiągnięcia w ukazywaniu praw człowieka w filmie przez Zarząd Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W ramach festiwalu będzie można zobaczyć  jego filmy.

Wydarzenia towarzyszące

Pokazom będą towarzyszyły spotkania z twórcami i bohaterami prezentowanych filmów, debaty z udziałem ekspertów i obrońców praw człowieka i warsztaty.

17. Festiwal Watch Docs  jest współfinansowany jest przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Źródło informacji:  www.watchdocs.pl

 

 


29.11.2017