19. edycja festiwalu Off Cinema

W dniach 18-22 listopada 2015 w Poznaniu odbędzie się 19. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema.

Polskie filmy w konkursie

W tym roku do sekcji konkursowej, liczącej 25 produkcji z całego świata, zakwalifikowały się takie polskie filmy jak: „Casa Blanca” Aleksandry Maciuszek, „Dokument” Marcina Podolca, „Egzamin dojrzałości” Filipa Gieldona, „Jurek” Pawła Wysoczańskiego, „Kontrapunkt” Andrzeja Papuzińskiego, „Mów do mnie” Marty Prus, „Partia życia” Aleksandra Krzystyniaka, „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka oraz „Ślimaki” Grzegorza Szczepaniaka.

Tegoroczne jury, złożone z twórców kina, krytyków filmowych i animatorów kultury (Maciej Drygas – przewodniczący, Volha Dashuk, Hyerim Pak, Marcin Pieńkowski, Tadeusz Sobolewski), przyzna nagrody: Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek.

W programie festiwalu znalazły się również specjalne pokazy filmów Macieja Drygasa i Andrzeja Barańskiego, który otrzyma nagrodę specjalną festiwalu Platynowy Zamek.

Off Cinema

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA jest festiwalem konkursowym, który prezentuje filmy dokumentalne z całego świata. Festiwal promuje i prezentuje interesujące wydarzenia z szerokiego kręgu polskiej i światowej kinematografii współczesnej i klasycznej nie tylko dokumentalnej. Konkursowi towarzyszą liczne pokazy specjalne, spotkania z twórcami, wystawy o tematyce filmowej, koncerty filmowo-muzyczne, warsztaty filmowe, wykłady i panele dyskusyjne. Festiwal wspiera rozwój kina dokumentalnego na trzech płaszczyznach: prezentacja, edukacja, refleksja.

Na podstawie materiałów organizatora

Strona festiwalu: www.offcinema.pl.

06.11.2015