19. Festiwal Filmowy Cropp Kultowe

W dniach 18-22 maja w Katowicach po raz 19. odbędzie się Festiwal Filmowy Cropp Kultowe. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Klasyka i kino gatunków

Festiwal Cropp Kultowe, to jedyne w Polsce wydarzenie, które skupia się na prezentacji klasyki filmowej. To również jedna z największych imprez poświęcona kinu gatunków. Na tegoroczny festiwal złoży się kilkadziesiąt tytułów. Nie zabraknie klasyki, którą widzowie będą mogli zobaczyć – niejednokrotnie po raz pierwszy – na dużym ekranie. Pojawią się produkcje mainstreamowe oraz obrazy niszowe, filmy znane, ale i takie, które dotychczas rzadko lub wcale nie pojawiały się w kinach.

19. edycja

W tym roku w programie wydarzenia znalazły się takie filmy jak m.in. „White Dog”, reż. Samuel Fuller, „400 batów”, reż. François Truffaut, „Najważniejsze to kochać” reż. Andrzej Żuławski, „Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę” reż. Stanley Kubrick, „Sobowtór” reż. Akira Kurosawa czy „Szlachectwo zobowiązuje” reż. Robert Hamer.

Festiwal ze wsparciem PISF

19. edycja Festiwalu Cropp Kultowe jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji znajdują się na stronie Festiwalu Cropp Kultowe. 

17.05.2016