2. Doc at Work zgłoszenia projektów

Podczas 55. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Festival dei Popoli we Florencji odbędzie się 2. edycja spotkań branżowych Doc at Work.

Doc at Work – miejsce dla wszystkich zainteresowanych kinem dokumentalnym

W programie spotkań otwartych przewiduje się spotkania z twórcami, prezentację książek oraz DVD. Doc at Work to także panele dyskusyjne i debaty, warsztaty, które pomogą zgłębić wiedzę dotyczącą różnych technik filmowych oraz przybliżą zasady, jakimi kieruje się rynek filmowy.

Doc at Work – Industry

Druga część Doc at Work przeznaczona jest dla profesjonalistów z branży filmowej. Wybrane filmy będące na etapie produkcji (Pitching Forum) lub rough-cut (Rough Cut Presentations) zostaną zaprezentowane przedstawicielom z branży. Celem tej prezentacji będzie znalezienie koproducenta lub agenta sprzedaży dla swojego filmu. Dla reżyserów i producentów projektów pokazywanych na pitchingu odbędą się warsztaty poświęcone technikom, które umożliwiają odniesienie sukcesów podczas próby zainteresowania widowni swoim pomysłem.

Zgłoszenia

Aby zgłosić swój projekt należy do 30 września wypełnić i przesłać pocztą elektroniczną formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.festivaldeipopoli.org/festival/pitching/2014 w przypadku zgłoszenia na pitching lub www.festivaldeipopoli.org/festival/rough_cut/2014 w przypadku zgłoszenia wersji rough-cut.

 

55. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych we Florencji odbędzie się w dniach 28 listopada – 5 grudnia 2015.

 

Więcej informacji: www.festivaldeipopoli.org.

 

Na podstawie informacji prasowej

17.09.2014