2. edycja Festiwalu HumanDOC

W dniach 12-17 listopada 2011 w Kinotece w Warszawie odbędzie się 2. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC.

HumanDOC

HumanDOC to festiwal prezentujący najlepsze produkcje dokumentalne z całego świata, poświęcone globalnym wyzwaniom i tematyce społecznej z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii i krajów postsowieckich. Impreza łączy kino na najwyższym światowym poziomie z edukacją i promocją działań charytatywnych. Festiwal prezentuje filmy, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania.

Debaty, dyskusje i warsztaty

Festiwal HumanDOC to również debaty i dyskusje z autorami i bohaterami filmów, ekspertami i praktykami zajmującymi się globalnym rozwojem. Pokazom filmów będę towarzyszyć również warsztaty o przystosowywaniu sztuki filmowej dla potrzeb osób niewidzących i program edukacyjny dla szkół.

Kino bez barier

Część tegorocznej festiwalowej oferty została dostosowana do potrzeb widzów niewidomych i słabowidzących oraz dla osób niedosłyszących i niesłyszących. Filmy zaopatrzone w napisy i specjalne opisy dotrą do odbiorców w całej Polsce. Wybrane produkcje będzie można za darmo obejrzeć przez miesiąć w internecie na platformie iplex.pl, a do końca roku również w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Dyskusyjnych Klubach Filmowych.

Grand Prix ufundowane przez PISF i MSZ

Festiwal zakończy gala wręczenia nagród, która odbędzie się w połowie grudnia w trakcie Europejskich Dni Rozwoju. Filmowcy powalczą m.in. o Grand Prix dla najlepszych filmów polskich i zagranicznych ufundowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej a także nagrodę specjalną „Your right: Democracy & Development” ufundowaną przez Komisję Europejską.

 

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na stronie: www.festival.humandoc.net.

 

Informacja prasowa

27.10.2011