2. edycja filmPOLSKA München

W dniach 28 listopada – 2 grudnia 2012 w Monachium odbędzie się 2. edycja festiwalu filmPOLSKA. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Filmy ze wsparciem PISF w programie

 

W programie drugiej edycji festiwalu znalazły się polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, również te współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Niemiecka widownia zobaczy m.in. „Ki” Leszka Dawida, „Salę Samobójców” Jana Komasy, „Kreta” Rafaela Lewandowskiego, „W sypialni” Tomasza Wasilewskiego, „Lęk wysokości” Bartosza Konopki, „Z daleka widok jest piękny” Anki i Wilhelma Sasnal, „Różę” Wojciecha Smarzowskiego, „Wymyk” Grega Zglińskiego. Po projekcjach filmów publiczność będzie mogła porozmawiać m.in. z reżyserem Bartoszem Konopką i producentem filmowym Łukaszem Dzięciołem. Projekcje filmów odbędą się w kinie Monopol.

 

Festiwal ze wsparciem PISF

 

Celem festiwalu jest pokazywanie niemieckiej publiczności nowego polskiego kina. Organizatorem filmPolska w Monachium jest fundacja Ahoj Nachbarn, a współorganizatorami m.in. Centrum Kultury Polskiej w Monachium, Instytut Polski w Berlinie i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Informacje o festiwalu i szczegółowy program na stronie: filmpolska-muenchen.de.

 

Na podstawie materiałów organizatora opracowała Paulina Bez

14.11.2012

Galerie zdjęć