2. edycja Films For Kids.Pro

Films For Kids.Pro to warsztaty skierowane do scenarzystów, pisarzy, filmowców, producentów i reżyserów, którzy chcą współtworzyć kino przeznaczone dla dzieci. Nabór na drugą edycję programu rozpocznie się w sierpniu i potrwa do października 2016.

Rozwój produkcji filmowej dla młodej widowni

Films For Kids.Pro to pierwszy w Europie program, którego celem jest rozwój produkcji filmowej dla młodej widowni (w wieku 5-12 lat). Między grudniem 2014 a czerwcem 2015 odbyła się pierwsza edycja programu, w którym uczestniczyło 12 zespołów z Polski i Norwegii, składających się ze scenarzysty i producenta, pracujących nad wspólnie zgłoszonym pomysłem na scenariusz filmu. Jednym z efektów pierwszej edycji FFK.Pro było przejście wiosną tego roku do produkcji filmu „Tarapaty” (reż. Marta Karwowska, produkcja Koi Studio), którego scenariusz rozwijany był podczas warsztatów.

Organizatorzy programu zachęcają scenarzystów i producentów do przygotowań i prac nad pełnometrażowymi produkcjami dla dzieci, które będą mogły być dopracowywane podczas drugiej edycji warsztatów. W ramach FFK.Pro zespoły, złożone ze scenarzysty i producenta, we współpracy z międzynarodowym gronem script-doctorów i producentów, rozwijać będą swoje projekty filmowe – od kilkustronicowych pomysłów, przez kolejne wersje scenariuszy, po wstępne plany finansowania.

3 sesje warsztatów

  • I sesja – grudzień 2016 – podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu
  • II sesja – wiosna 2017 – w Warszawie
  • III sesja – wrzesień 2017 – podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie.

Szczegóły dotyczące naboru, programu oraz grona ekspertów ogłoszone zostaną w pierwszej połowie sierpnia 2016. Więcej informacji znaleźć będzie można na stronie www.filmsforkidspro.eu.

Warsztaty współfinansowane przez PISF

Organizatorem programu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Warsztaty powstają przy współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz przy finansowaniu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa

01.07.2016