2. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA

Znamy już pełną listę filmów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który odbędzie się w dniach 21 marca – 8 czerwca 2014.

90 filmów w konkursie i nowa kategoria

W tym roku spośród 127 zgłoszonych filmów do konkursu zakwalifikowanych zostało 90 polskich krótkometrażowych animacji z lat 2012-2014. Do znanych już kategorii Studyjnej (9 zakwalifikowanych filmów), Off&Workshop (13), Animowany wideoklip (20) oraz Szkolnej (33) dołączyła nowa – Animowane fraszki. W ostatniej kategorii zobaczymy 15 filmów trwających od 44 do 137 sekund. Laureaci konkursu wyłonieni zostaną na podstawie liczby głosów, które oddawać będą mogli wszyscy widzowie uczestniczący w ogólnopolskich projekcjach. Laureatom O!PLA przyznane zostaną statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka.

„O! Polskiej Animacji”

W tym roku finał festiwalu, odbywający w Muzeum Kinematografii w Łodzi w dniach 5 – 8 czerwca 2014, połączony będzie z konferencją naukową „O! Polskiej Animacji”. Tematem konferencji jest polska animacja oraz jej ewentualne związki z zagraniczną animacją. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zachęcają do zgłaszania swoich wystąpień. Abstrakty wystąpień o długości do 1500 znaków przesyłać można do 15 kwietnia 2014 roku na adres mailowy: krytycy.filmowi@wp.pl.

Czym jest O!PLA?

Celem Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA jest promocja polskiej animacji w kraju i na świecie oraz zwiększenie wiedzy dotyczącej animacji przede wszystkim w mniejszych ośrodkach w kraju. Organizatorem wydarzenia jest Animation Across Borders.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.polskaanimacja.pl.

 

Magdalena Wylężałek

06.03.2014