2. edycja Warsaw Fashion Film Festival

W dniach 6-9 marca w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się 2. edycja Warsaw Fashion Film Festival. Impreza poświęcona jest filmom o modzie. Gościem festiwalu będzie projektantka polskiego pochodzenia Barbara Hulanicki. Podczas WFFF będzie można obejrzeć film o jej twórczości „Beyond Biba”.

Kino światowe i polskie

– W przeglądzie pokazywać będziemy wybrane przez nas najlepsze światowe produkcje, będące często premierami w Polsce. W konkursie polskim uczestniczą etiudy zrealizowane przez polskich twórców – filmy autorskie, artystyczne, których głownym bohaterem jest moda – deklarują organizatorzy imprezy.

Konkurs

Częścią festiwalu jest konkurs, w którym udział wezmą wszystkie prezentowane filmy polskich twórców oraz etiudy. Obrazy będzie oceniać jury, w skład którego wejdą m.in. projektant Maciej Zień, redaktor naczelna miesięcznika Glamour, Anna Jurgaś, Judyta Fibiger, Joanna Bojańczyk i inni.

Spotkania i warsztaty

Filmem otwarcia festiwalu będzie produkcja „Diana Vreeland -The Eye has to Travel” Lisy Immordino Vreeland i Benta-Jorgena Perlmutta, który był prezentowany m.in. podczas MFF w Wenecji. W programie obok pokazów filmów i teledysków, spotkań z twórcami i projektantami znajdą się warsztaty, których współorganizatorem jest Szkoła Wajdy.

 

Więcej informacji: www.w3f.pl oraz www.facebook.com/WarsawFashionFilmFestival.

 

Marta Sikorska

21.02.2013