2. Festiwal Kinolub

W dniach 19-23 czerwca w dziewięciu miastach pięciu województw – w Krakowie, Łodzi, Kielcach, Pińczowie, Busku-Zdroju, Rybniku, Wiśniowej, Boguchwale i Zatwarnicy odbędzie się 2. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub.

61 filmów z 25 krajów w Konkursie Głównym

W Konkursie Głównym zobaczymy 61 filmów z 25 krajów pięciu kontynentów. Wszystkie filmy opowiadają o rzeczach, które młodym ludziom są bliskie. Pokazują, jak ważne jest, by być wiernym sobie, odpowiedzialnym i rozważnym, a czasem zdeterminowanym i wytrwałym w walce o swoje marzenia i prawa.

Filmy krótkie na festiwalu Kinolub

O statuetkę Kinolota powalczą również 53 krótkie metraże. Wśród zakwalifikowanych filmów znalazły się zabawne animacje dla najmłodszych, zaskakujące historie dla dzieci i odważne kino dla młodzieży.

Filmy pozakonkursowe

Oprócz filmów konkursowych widzowie obejrzą filmy z sekcji specjalnej Po sąsiedzku – najlepsze filmy czeskie ostatnich lat, oraz tegorocznego laureata prestiżowej Nagrody ECFA Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (European’s Childrens Film Assocciation), film „Najlepsze przyjaciółki” (reż. Olivier Ringer, Francja, Belgia), historię niezwykłej przyjaźni, odpowiedzialności i przełamywania barier.

2. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub

Skierowany jest do widzów w wieku 4-18 lat. W programie wydarzenia znajdą się pokazy filmów z całego świata, spotkania z twórcami, warsztaty filmowe i konkurs filmów amatorskich. Po projekcjach młodzi widzowie będą mieli szansę zajrzeć na drugą stronę ekranu – zadać pytanie zaproszonym filmowcom, czy stworzyć własną animację poklatkową.

Wydarzenie ze wsparciem PISF

Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja IKS, działająca od 2014 r. w obszarze edukacji filmowej młodych.

Na podstawie informacji prasowej

19.05.2016