2. Praskie Lato Filmowe

Przez całe wakacje w warszawskim kinie Praha, Apolonia i Parku Praskim będzie można nadrobić zaległości kinowe i odświeżyć sobie klasyki światowego kina.

Wakacje z filmem

Od 1 lipca do 31 sierpnia w ramach 2. Praskiego Lato Filmowego w trakcie 200 seansów zostanie pokazanych 80 tytułów w 3 lokalizacjach. Na projekcje w kinie Praha organizatorzy zapraszają codziennie o godzinie 20 i 22. Pokazy w kinie Apolonia będą się odbywać każdego dnia o godzinie 19, z kolei w Parku Praskim filmy prezentowane będą w każdą niedzielę. Cena pojedynczego biletu wynosi 10 zł, w karnecie 8 zł, a w ramach Praskiego Kina Letniego w Parku Praskim będą odbywać się bezpłatne pokazy filmowe.

Polskie filmy w programie festiwalu

Fani polskiego kina będą mogli nadrobić zaległości kinowe z ostatniego sezonu. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy organizatorzy przypomną filmy: „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza, „BODY/CIAŁO” Małgorzaty Szumowskiej, ”Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, „Sąsiady” Grzegorza Królikiewicza, „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego, „Miasto 44” Jana Komasy, „Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego, „Powstanie Warszawskie” Jana Komasy, „Fotografa” Waldemara Krzystka, „Zbliżenia” Magdaleny Piekorz, „Piąte: Nie odchodź!” Katarzyny Jungowskiej, „Pani z przedszkola” Marcina Krzyształowicza, „Karski i władcy ludzkości” Sławomira Grünberga, „Polskie gówno” Grzegorza Jankowskiego, „Disco Polo” Macieja Bochniaka, „Dzień dobry, kocham cię!” Ryszarda Zatorskiego.

Szczegółowy program 2. Praskiego Lata Filmowego dostępny jest na stronie: www.kinopraha.pl/cykl/2praskie-lato-filmowe.

25.06.2015