2. Przegląd Kina Emirackiego

 W Krakowie i Katowicach odbędzie się 2. Przegląd Kina Emirackiego. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Image Nation i Arab Film Studio z Abu Dhabi wraz z emirackimi reżyserami.

Przegląd rozpocznie się 7 kwietnia w Kinie Pod Baranami w Krakowie i potrwa do 9 kwietnia. W dniach 8-9 kwietnia przegląd zagości również w Kinie Kosmos w Katowicach.

Program

Przegląd w Krakowie otworzy psychologiczny thriller „Zinzana” Majida al Ansariego, jeden z najciekawszych emirackich filmów ostatnich lat. Następnie na ekranie zagości kino drogi, będące jednocześnie opowieścią o dorastaniu, czyli nagrodzony na MFF w Dubaju film „Going to Heaven” w reżyserii Saeeda Salmeena. Trzeciego dnia imprezy zostanie zaprezentowany dokument Ali Khaleda „Anwar Roma” (The Lights of Rome) o narodowej reprezentacji piłkarskiej, która zapewniła swoim fanom najbardziej emocjonujące chwile w futbolowej historii kraju. W tego samego dnia krakowska publiczność będzie mogła zobaczyć też dokumentalne i fabularne filmy krótkometrażowe, których twórcy badają delikatną strukturę więzi międzyludzkich oraz przyglądają się lękom i wątpliwościom artystów.

Gość przeglądu

Gościem przeglądu będzie Gehad Darwish, przedstawiciel firmy producenckiej Image Nation z Abu Dhabi, który spotka się 7 kwietnia z widzami Kina Pod Baranami oraz 8 kwietnia z widzami Kina Kosmos.

Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce.

Wszystkie filmy prezentowane będą w oryginalnej wersji, z polskimi i angielskimi napisami.

Więcej informacji: www.kinopodbaranami.pl, www.kosmos.katowice.pl.

Na podstawie informacji prasowej 

29.03.2017