2. Se-Ma-For Film Festival

2. edycja Międzynarodowego Festiwalu Animowanych Filmów Lalkowych i Technik Przestrzennych Se-Ma-For Film Festival odbędzie się w tym roku w dniach 22-25 września w Łodzi oraz 21-23 października w Lugano w Szwajcarii.

Se-Ma-For Film Festival jest drugim na świecie i pierwszym w Europie festiwalem dedykowanym animacji poklatkowej (stop motion): w szczególności lalkowej i przestrzennej.

 

Podczas festiwalu odbędą się pokazy filmów konkursowych oraz projekcje towarzyszące. W ramach międzynarodowego konkursu filmów wykonanych w technikach poklatkowych widzowie będą mogli obejrzeć filmy, w których została wykorzystana animacja lalkowa, animacja plastelinowa, przestrzenna animacja wycinankowa, animacja obiektów przestrzennych, animacja materiałów sypkich i inne techniki przestrzenne. W ramach konkursu polskiego zostaną zaprezentowane profesjonalne filmy animowane zrealizowane we wszystkich możliwych technikach.

W programie projekcji towarzyszących znajdą się filmy prezentujące szerokie możliwości animacji poklatkowej. Specjalne miejsce wśród monograficznych przeglądów będzie należeć do ojca powojennej animacji lalkowej w Polsce, Zenona Wasilewskiego. Widzowie będą mogli poznać bliżej animacje z Węgier, Danii i Szwajcarii. Z przedstawicielami instytucji filmowych z tych krajów oraz z Polski odbędzie się panel dyskusyjny, dotyczący zagadnień koprodukcji filmowych oraz systemów pozyskiwania środków europejskich na kulturę filmową.

 

W programie festiwalu znajdą się m.in. warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami, producentami, dystrybutorami, popularyzatorami filmowej animacji, wykłady, koncerty, spektakle teatrów lalkowych, pokazy sprzętu i oprogramowania wykorzystywanego w animacji poklatkowej i specjalne pokazy animacji dla dzieci. Organizatorzy imprezy chcą stworzyć międzynarodowe forum poświęcone problemom kina dziecięcego i animacji.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.se-ma-for.com.

 

Informacja prasowa

07.09.2011