2. semestr Akademii Polskiego Filmu w Łodzi

15 października rozpocznie się druga edycja projektu edukacyjnego Akademia Polskiego Filmu w Łodzi, który w tym semestrze wyjątkowo będzie mieć miejsce w odnowionych wnętrzach kina Kinematograf przy Muzeum Kinematografii.

Akademia Polskiego Filmu

Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego, który odbywa się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Kielcach i od tego roku również we Wrocławiu. APF powstała z inicjatywy PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej we współpracy z Fundacją Film Polski, Filmoteką Narodową i Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Idea Akademii nawiązuje do wcześniejszych projektów PISF – obchodów stulecia polskiego filmu, a przede wszystkim wystawy „100 lat polskiego filmu. 1908-2008” przyjętej z zainteresowaniem w kraju i zagranicą.

Najciekawsze obrazy polskiego kina

W każdy poniedziałek od października do stycznia studenci Akademii Polskiego Filmu w Łodzi oglądać będą najciekawsze obrazy kina polskiego lat 60. – począwszy od otwierających dekadę „małej stabilizacji” „Niewinnych czarodziejów” i „Do widzenia, do jutra”, poprzez najwybitniejsze dzieła Wojciecha Jerzego Hasa, Andrzeja Munka, Kazimierza Kutza i Jerzego Skolimowskiego, skończywszy na kultowych obrazach, jak „Rejs” i „Hydrozagadka”. O filmach opowiedzą najwybitniejsi specjaliści z całej Polski, między innymi dr hab. Krzysztof Kornacki, dr Joanna Preizner, dr hab. Tomasz Majewski, dr Piotr Marecki i prof. Andrzej Pitrus.

Sprzedaż karnetów w kasie kina od 25 września. Ilość miejsc jest ograniczona.

Parnterami Akademii Polskiego Filmu w Łodzi są: Muzeum Kinematografii, Filmoteka Narodowa, Studio KADR, Studio TOR, Studio Zebra, WFDiF, TVP, Uniwersytet Łódzki, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania, POKA POKA

 

Szczegóły na stronie: akademiapolskiegofilmu.pl/lodz.

14.09.2012