20. Plus Camerimage - Konkurs Filmów Polskich

Organizatorzy 20. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który odbędzie się w dniach 24 listopada – 1 grudnia 2012 w Bydgoszczy, ogłosili listę filmów w Konkursie Polskim. Wśród nich znalazły się produkcje współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Konkurs Filmów Polskich

Konkurs Filmów Polskich jest prezentacją najciekawszych nowych polskich produkcji filmowych, ocenianych przez jury złożone wyłącznie z zagranicznych twórców oraz krytyków filmowych. W tym roku w jego ramach zostanie zaprezentowanych 8 polskich produkcji.

  • „80 milionów” – zdjęcia: Piotr Liskowski, reżyseria: Waldemar Krzystek
  • „Pokłosie” – zdjęcia: Paweł Edelman, reżyseria: Władysław Pasikowski
  • „Imagine” – zdjęcia: Adam Bajerski, reżyseria: Andrzej Jakimowski, koprodukcja: Francja, Polska, Portugalia, Wielka Brytania
  • „Sekret” – zdjęcia: Jakub Kijowski, reżyseria: Przemysław Wojcieszek
  • „Supermarket” – zdjęcia: Jan Holoubek, reżyseria: Maciej Żak
  • „Zabić bobra” – zdjęcia: Michał Pakulski, reżyseria: Jan Jakub Kolski
  • „Jesteś Bogiem” – zdjęcia: Radosław Ładczuk, reżyseria: Leszek Dawid
  • „Yuma” – zdjęcia: Tomasz Dobrowolski, reżyseria: Piotr Mularuk, Czechy, Polska

20. edycja Plus Camerimage

Festiwal Plus Camerimage jest imprezą poświęconą sztuce autorów zdjęć filmowych organizowaną od 1993 roku. Skupia uwagę kinowej publiczności na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu. Przyznawane podczas festiwalu nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych. Plus Camerimage stanowi również forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

 

Poza Konkursem Filmów Polskich festiwal obejmuje m.in. także Konkurs Główny, Konkurs Filmów Dokumentalnych (pełnometrażowych i krótkometrazowych), Konkurs Etiud Studenckich, Plus Camerimage Market, Plus Camerimage Forum, pokazy specjalne, premiery, różnego rodzaju przeglądy i spotkania a także imprezy towarzyszące takie jak wystawy czy koncerty. W tym roku wydarzenie odbędzie się już po raz 20.

Festiwal współfinansowany przez PISF

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.pluscamerimage.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

30.10.2012

Galerie zdjęć