21. „Lato z Muzami” zakończone

Zakończył się 21. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa „Lato z Muzami” w Nowogardzie.

21. edycja festiwalu

Konkurs Filmowa Młoda Polska wygrał film „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Piotr Dumała odebrał pierwszą w swojej karierze nagrodę doceniającą jego dotychczasowy dorobek twórczy. Andrzej Seweryn zaprezentował widzom swoje aktorskie dokonania, a jego przybycie do dwudziestotysięcznego miasteczka wywołało spore poruszenie wśród mieszkańców. Do Nowogardu przybyli także Adam Guziński i Marcin Borchardt, odbyły się koncerty, plener malarski, miały miejsce warsztaty artystyczne ARTeria oraz kilka innych znaczących wydarzeń artystycznych. Organizatorzy szacują, że przez festiwal przewinęło się około 10 tysięcy osób, tak mieszkańców Nowogardu, jak i przybyłych gości.

Laur Cisowy dla Piotra Dumały

Krzysztof Spór i Piotr Dumała, fot. materiały prasowe

Podczas pierwszego dnia wydarzeń głównych festiwalu „Lato z Muzami” organizatorzy wręczyli nagrodę Laur Cisowy za reżyserskie dokonania Piotrowi Dumale, wybitnemu twórcy filmów animowanych, dziś pracującemu także w fabule. To pierwsza w karierze Piotra Dumały nagroda podsumowująca jego dotychczasowy dorobek twórczy.

Konkurs Filmowa Młoda Polska

Wydarzeniem towarzyszącym 21. edycji festiwalu był konkurs Filmowa Młoda Polska, prezentujący krótkie fabularne polskie filmy. Jury w składzie Tomasz Cichoń, Anna Serdiukow i Izabela Koladyńska przyznało Grand Prix filmowi „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Jury doceniło film za „ładunek prawdziwych dylematów i intensywnej dramaturgii oraz wiarygodnego bohatera w nieogranej filmowo rzeczywistości”. Twórca dotarł na wydarzenie osobiście by odebrać nagrodę, spotkał się też z publicznością po seansie. Piotr Domalewski kończy właśnie prace nad swoim pełnometrażowym debiutem.

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: www.festiwal.ndk.pl.

18.07.2017