25. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

W dniach 8-24 listopada 2013 w Chicago odbędzie się 25. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Fabuły ze wsparciem PISF

W programie wydarzenia znalazły się polskie filmy fabularne, które były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wydarzenie otworzy projekcja filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Widzowie zobaczą również m.in. „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec, „Dziewczynę z szafy” Bodo Koxa, „Miłość” Sławomira Fabickiego, „Nieulotne” Jacka Borcucha, „Papuszę” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krazue, „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej i „W ukryciu” Jana Kidawy-Błońskiego.

Dokumenty ze wsparciem PISF

Wśród filmów dokumentalnych znalazły się również produkcje ze wsparciem PISF m.in. „Będziesz legendą człowieku” Marcina Koszałki, „Ojciec i syn” Pawła Łozińskiego, „Mundial. Gra o wszystko” Michała Bielawskiego, „Rotem” Agnieszki Arnold, „Pałac” Tomasz Wolskiego. Widzowie będą mogli zobaczyć również polskie filmy krótkometrażowe oraz kilka koprodukcji m.in. „W cieniu” Davida Ondricka i „Polski film” Marka Najbrta.

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce

Celem festiwalu istniejącego od 1989 roku festiwalu jest promocja polskiego kina na kontynencie północnoamerykańskim. Co roku wydarzenia prezentuje ponad 70 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych, goszcząc licznych filmowców polskich z całego świata. Najciekawsze filmy otrzymają nagrody Złotych Zębów. Pojedyncze bilety na seanse filmów fabularnych kosztują 14 dolarów, a na filmy dokumentalne 10 dolarów.

Wydarzenie ze wsparciem PISF

25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu i program na stronie: www.pffamerica.com.

 

Paulina Bez

04.11.2013

Galerie zdjęć