3. Bajkobus rusza w trasę

3. edycja Bajkobusa – Objazdowego Festiwalu Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży wyruszy w listopadzie do czterech miejscowości powiatu świeckiego (Serock, Nowe, Osie i Pruszcz) oraz do Koronowa. Festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

5 miejscowości na trasie Bajkobusa

Pokazy dla dzieci w kinowych warunkach odbędą się w miejscowościach, w których na co dzień kina nie ma. 14 listopada Bajkobus zatrzyma się w: Serocku (14 listopada, Dom Kultury „OSTOJA”, tel. 602 446 651), Nowem (15 listopada, Centrum Kultury Zamek, tel. 52 33 27 350), Osiu (16 listopada, Gminny Ośrodek Kultury, tel. 52 332 95 68), Pruszczu (17 listopada, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu, tel. 602 446 651) i Koronowie (18 listopada, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie, tel. 602 611 981).

Filmy dla różnych grup wiekowych

Organizatorzy przygotowali program festiwal tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Przedszkolaki zobaczą na ekranie zabawne i pouczające przygody zupełnie nowych bohaterów (np. uroczą rysunkową ryjówkę z „Pamiętnika Florki”), ale też tych, którzy są rozpoznawalni już od pokoleń („Reksio”, „Bolek i Lolek”). Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych odkryją różne oblicza animowanych baśni (np. serię „Baśni i bajki polskie” czy premierowych „Tymka i Mistrza”), a ich starsi koledzy z klas 4-6 przekonają się, jak przeróżne techniki animacji (rysunkowa, plastelinowa, wycinankowa) sprawdzają się w opowiadaniu pradawnych historii, baśni i legend… Odkryją, jaki zakres możliwości daje animacja komputerowa, ale przede wszystkim sprawdzą się jako twórcy filmowi w ramach warsztatów prowadzonych przez Monikę Kuczyniecką, wielokrotnie nagradzaną autorkę filmów animowanych i wideoklipów z plasteliny. Gimnazjaliści natomiast będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnym pokazie, w którym widowiskowe filmy (m.in. „Sztuka spadania” czy „Ambition” Tomasza Bagińskiego) przeplatają się z dostosowaną do wieku słuchaczy prelekcją. Młodzież odkryje nowinki techniczne oraz współczesne wykorzystanie animacji na różnych polach kultury – obejrzy m.in. film wprowadzający do gry „Wiedźmin” czy atrakcyjne wideoklipy muzyczne.

Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży Bajkobus

Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży Bajkobus przybliża młodym widzom największe osiągnięcia polskiej animacji. W programie znajdują się produkcje m.in.: Studia Filmów Animowanych Bielsko-Biała, łódzkiego studia Anima-Pol, poznańskiego TV Studia Filmów Animowanych, warszawskiego Studia Miniatur Filmowych, Platige Image, a także wyselekcjonowane dzieła kina niezależnego.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia odnaleźć można na stronie internetowej festiwalu: www.bajkobus.com.pl.

3. Objazdowy Festiwal Filmów Animowanych dla Dzieci i Młodzieży Bajkobus odbędzie się w dniach 14-18 listopada 2016 r. Projekt został dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Na podstawie informacji prasowej 

07.11.2016