3. edycja filmPOLSKA Munchen

27 listopada 2013 w Monachium rozpocznie się 3. edycja festiwalu filmPOLSKA München. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Filmy ze wsparciem PISF w programie

Festiwal otworzy projekcja filmu „Płynące wieżowce” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć również takie nowe polskie produkcje jak: „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa, „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec, „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, „Obława” Marcina Krzyształowicza, „Beats of Freedom – Zew wolności” Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty. W programie wydarzenia znalazł się również „Nóż w wodzie” Romana Polańskiego, „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego i „Trzy siostry T” Macieja Kowalewskiego.

Spotkania z twórcami

W tym roku po projekcjach filmów widzowie będą mogli porozmawiać m.in. z Bodo Koxem, Mateuszem Banasiukiem, Marcinem Kowalczykiem i Magdaleną Berus.

Festiwal ze wsparciem PISF

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Ahoj Nachbarn, które ma na celu wzmocnienie dialogu kulturowego między Niemcami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Współorganizatorem przeglądu jest Instytut Polski w Berlinie. Wydarzenie jest współfinansowane przez m.in. PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.filmpolska-muenchen.de.

 

Na postawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

18.11.2013

Galerie zdjęć