3. Wielki Test o Polskim Filmie

Telewizja Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na trzecią edycję „Wielkiego Testu o Polskim Filmie”. 28 września w TVP1 o godz. 20:25, zaproszeni do studia goście oraz widzowie sprawdzą swoją filmową wiedzę.

Główna nagroda przekazana na cele charytatywne

Znani i lubiani miłośnicy filmu, w tym gwiazdy polskiej estrady, sportowcy, dziennikarze będą rozwiązywać test wiedzy o polskim filmie. Zwycięzcy przeznaczą główną nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł na wybrany przez siebie cel charytatywny. W programie wystąpią Natalia Sikora oraz zdobywca prestiżowej nagrody Grammy – Włodek Pawlik.

Motyw przewodni  – polskie komedie

Tym razem motywem przewodnim testu będą uwielbiane przez widzów polskie komedie. Z okazji 40-lecia Festiwalu Filmowego w Gdyni przypomniane zostaną również fragmenty filmów wybranych w plebiscycie przez internautów w kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka i najlepszy aktor.

Przygotuj się do testu z Akademią Polskiego Filmu

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Wielkim Teście o Polskim Filmie, zachęcamy do powtórzenia wiedzy z zakresu polskiej kinematografii, korzystając z wielu ciekawych materiałów, znajdujących się na stronie Akademii Polskiego Filmu www.akademiapolskiegofilmu.pl.

Spróbuj swoich sił w quizie

Aby lepiej przygotować się do 3. Wielkiego Testu o Polskim Filmie warto zajrzeć już 25 września na stronę Gazeta.pl. W  popularnym cyklu „Kocham quizy” rusza quiz przygotowany we współpracy z PISF – Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Test „13 polskich filmów, które musisz znać” znajdziesz tutaj

Test w telewizji i internecie

Widzowie będą mogli rozwiązywać test przez aplikację Wielki Test TVP  lub na stronie Interia.pl (szczegóły wkrótce).

Test reżyseruje Konrad Smuga, reaktorem odpowiedzialnym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, a producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Organizatorami Wielkiego Testu o Polskim Filmie są TVP i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerem wydarzenia jest Interia, a patronami medialnymi RMF.FM i Super Express.

Informacja prasowa

21.09.2015