3. Festiwal Filmoteki Szkolnej

Logo Festiwalu Filmoteki Szkolnej

 

W dniach 27-28 września 2012 w Warszawie odbędzie się 3. Festiwal Filmoteki Szkolnej, podczas którego młodzież z całej Polski zaprezentuje swoje działania profesjonalistom z branży filmowej.

 

Filmy i nie tylko

W 3. edycji wydarzenia weźmie udział ponad 120 uczniów z całej Polski. 28 września w Warszawskiej Szkole Filmowej pokażą zaproszonym ekspertom efekty całorocznej pracy. Podczas targów projektów będzie można zobaczyć, że film inspiruje ich nie tylko do tworzenia etiud, gazetek szkolnych i prac plastycznych, ale również do aktywnych działań poza murami szkoły.

Rozmowy z ekspertami

28 września w Warszawskiej Szkole Filmowej młodzież podpyta o wskazówki dotyczące własnej drogi artystycznej Joannę Kulig („Sponsoring”, „Kobieta z piątej dzielnicy”), Xawerego Żuławskiego („Wojna polsko-ruska), Adama Woronowicza („Ki”, „Baby są jakieś inne”), Bartosza Konopkę („Królik po berlińsku, „Lęk wysokości”) i Marię Sadowską („Dzień kobiet”).

Szansa na współpracę z profesjonalistami

W tym roku uczniowie mają szansę zainteresować swoimi działaniami także Katarzynę Klimkiewicz („Hanoi-Warszawa”), Annę Kazejak-Dawid („Skrzydlate świnie”) czy Grzegorza Emanuela („Generał Nil”). Rozmowy z ekspertami mogą stać się wstępem do realizacji konkretnych projektów pod opieką artystyczną profesjonalistów. Ubiegłoroczny gość, reżyser i scenarzysta Paweł Sala, konsultował działania uczniów także po zakończeniu Festiwalu.

Porady debiutantów

Wśród grona ekspertów znajdą się także twórcy niewiele starsi od uczestików Festiwalu Filmoteki Szkolnej m.in. Dawid Ogrodnik – odtwórca roli Rahima w filmie „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida.  O tym, jak wyglądają początki kariery opowiedzą również Adrian Panek („Daas”), Kamil Polak („Świteź”) i Greg Zgliński („Wymyk”), nagradzani na wielu festiwalach filmowych za debiuty.

Festiwal Filmoteki Szkolnej online

W tym roku organizatorzy Festiwalu postanowili umożliwić wszystkim zainteresowanym wzięcie udziału w wydarzeniu również wirtualnie. Szkoły, które nie przyjadą do Warszawy, mogą zarejestrować się na Wirtualny Festiwal, który odbędzie się równolegle z targami 28 września. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć transmisję festiwalu na żywo na stronie Filmoteki Szkolnej www.filmotekaszkolna.pl.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: agata.sotomska@pisf.pl, tel. 22 42 10 559, 608-074-767, www.filmotekaszkolna.pl.

 

Zachęcamy do obejrzenie relacji wideo z poprzednich edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej:

 

 

 

 

Więcej informacji o Festiwalu Filmoteki Szkolnej na stronie: www.filmotekaszkolna.pl.

13.09.2012