3. festiwal Kino Dzieci

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut sztuki Filmowej 3. edycja festiwalu Kino Dzieci odbędzie się w dniach 17-25 września m.in. w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

8 filmów pełnometrażowych w konkursie Na kogo wypadnie, na tego bęc

Siedem filmów aktorskich i jedna animacja pojawi się w ponad 30 festiwalowych kinach, m.in.: w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu w ramach konkursu Kina Dzieci. Publiczność Kina Dzieci w ogólnopolskim głosowaniu przyzna najlepszemu filmowi Nagrodę Publiczności. Filmy zostaną również ocenione przez dwa składy jurorskie – jury dziennikarzy w składzie: Ludwika Mastalerz, Paulina Reiter i Jakub Socha oraz jury twórców: Kubę Czekaja, Ankę Sasnal i Grzegorza Wacławka.

Program

W programie tegorocznej, trzeciej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci znalazło się 70 filmów. W ramach przeglądu sekcji narodowych w tym roku pokazane zostaną filmy francuskie. Osobna sekcja została poświęcona filmom z japońskiego studia Ghibi, który ma na swoim koncie m.in. film, który był tegorocznym kandydatem do Oscara – „Marnie, przyjaciółka ze snów” oraz zdobywcę Oscara „Spirited Away: W krainie bogów”. W ciągu kilku festiwalowych dni nie zabraknie filmów krótkometrażowych animowanych i fabularnych. Pokazane zostaną także wybrane filmy prezentowane podczas poprzedniej edycji festiwalu, które spotkały się z najlepszym przyjęciem publiczności.

Premiera serialu „Kacperiada”

Specjalnym wydarzeniem będzie premierowy pokaz odcinków serialu „Kacperiada”, inspirowanego popularnymi opowiadaniami Grzegorza Kasdepke. Producentem „Kacperiady” jest Film Produkcja, a producentem wykonawczym Studio Human Ark. Seria skierowana jest do dzieci w wieku 6-9 lat i rodzin oraz jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Więcej informacji o premierze serialu na stronie: https://pl-pl.facebook.com/events/1769816746627337/.

Wydarzenia branżowe

3. konferencja „Kręcimy filmem dla dzieci” oraz program rozwoju scenariuszy Kino Dzieci.Pro to dwie propozycje, które organizatorzy przygotowali dla twórców zainteresowanych produkcją filmów dla młodych widzów. Więcej informacji o zapisach na wydarzenia branżowe festiwalu Kino Dzieci: www.pisf.pl/aktualnosci/rob-filmy-dla-dzieci.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci w miastach całej Polski

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci w dniach 17-25 września zagości w: Bydgoszczy, Chodzieży, Częstochowie, Dąbrowie Białostockiej, Dąbrowie Górniczej, Elblągu, Ełku, Gdańsku, Gliwicach, Jarocinie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Piastowie, Poznaniu, Radomiu, Różanie, Rumi, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu.

Organizatorem festiwalu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie: http://kinodzieci.pl/

12.09.2016