3. Kino w Trampkach

W dniach 13-21 czerwca odbędzie się w Warszawie 3. edycja festiwalu Kino w Trampkach. Hasło przewodnim tegorocznej imprezy brzmi „Bądź inny. Bądź sobą”.

Festiwal filmów dla dzieci i młodzieży

W programie festiwalu znalazły się obrazy pełnometrażowe i krótkie z całego świata. Filmy pokazywane będą w sekcjach konkursowych – konkurs filmów dziecięcych i konkurs filmów młodzieżowych – jak i pozakonkursowych (ikony popkultury, focus na dokument, krótkie dla najmłodszych, dziecięce olśnienia i polska cyfrowa dla dzieci). W konkursie filmów dziecięcych znalazł się m.in. współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej, nagrodzony na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument Agnieszki Zwiefki „Królowa ciszy”. Na uwagę zasługują też filmy z audiodeskrypcją, które znalazły się w programie wydarzenia.

Grupy wiekowe

Organizatorzy zadbali, by rodzice lub opiekunowie mogli w prosty sposób wybrać odpowiednie filmy dla swoich dzieci poprzez oznaczenie dolnej i górnej granicy wieku odbiorcy.

Warsztaty i seminaria dla filmowców

Oprócz warsztatów dla dzieci i młodzieży odbędą się też spotkania dla osób pracujących w branży filmowej. 18 czerwca reżyser, scenarzysta i aktor Martin Miehe-Renard poprowadzi warsztat „Reżyserowanie dzieci”. 19 czerwca odbędzie się seminarium „Casting małych aktorów i aktorek”, które poprowadzi duńska reżyserka castingu Karin Jagd. Tego samego dnia seminarium scenariuszowe „Trudne tematy w filmach dla dzieci i młodzieży” poprowadzi Jannik Tal Mosholt. Wszystkie spotkania przeznaczone są dla studentów szkół filmowych i młodych twórców. Więcej informacji o zapisach na stronie: www.kinowtrampkach.pl/kategoria/warsztaty/kwt-pro.

Więcej informacji na stronie Festiwalu: www.kinowtrampkach.pl.

08.06.2015