3. Kołobrzeski Festiwal Filmowy

W Kołobrzegu w dniach 7-10 sierpnia odbędzie się 3. Edycja Kołobrzeskiego Festiwalu filmowego, organizowanego pod hasłem „Sensacyjne Lato Filmów”.

Co w programie?

W programie „Sensacyjnego Lata Filmów” przeważają najnowsze sensacyjne produkcje z Polski, Europy i ze świata. Wydarzeniem specjalnym będzie pokaz specjalny filmu Agnieszki Holland „Gorejący krzew”. Fani seriali obejrzą w całości pierwszy sezon serialu „Crossing Lines” w reżyserii Daniela Percivala i Erica Valette’a. Kolejnym wydarzeniem zasługującym na uwagę jest pokaz nagrodzonych Oskarami krótkich filmów fabularnych, wyprodukowanych przez firmę M&M Productions z Danii. W ramach Kina Konesera Tomasz Raczek zaprasza na film „Polowanie” Thomasa Vinterberga. Stałym punktem festiwalu jest Nocny Maraton Filmowy. W tym roku nocą pokazane zostaną filmy, które okazały się sensacjami podczas Festiwalu Filmowego w Wiedniu Let’s CEE.

Polskie filmy ze wsparciem PISF w Kołobrzegu

Wśród polskich filmów pokazane zostaną m.in. „Jack Strong” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego, „Zabić bobra” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego oraz „Ostatnie piętro” w reżyserii Tadeusza Króla.

Nagroda dla Jana Nowickiego

Nagrodę aktorską „Ikona Polskiego Kina” odbierze w tym roku Jan Nowicki. Z tej okazji widzowie zobaczą wybrane filmy z udziałem aktora.

Goście festiwalu

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Agnieszka Holland, Jan Jakub Kolski, Tadeusz Król, Artur Żmijewski, Janusz Chabior, Alessandro Leone oraz laureaci Oskara – producenci z Danii Tivi i Kim Magnusson.

Recital Anny Dereszowskiej

Muzycznym akcentem festiwalu będzie recital aktorki Anny Dereszowskiej, która wykona m.in. piosenki z przedwojennych polskich filmów.

 

Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

 

Więcej informacji: www.sensacyjnelato.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

15.07.2014