3. sezon „Pamiętnika Florki” w TVP ABC

Czy wolno się złościć? I jak to możliwe, żeby jednocześnie czuć dwa sprzeczne uczucia – radość i tęsknotę? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzi poszukuje mała ryjówka, główna bohaterka „Pamiętnika Florki” – najdłuższego współczesnego polskiego serialu dla dzieci. Trzecią serię tej animacji można oglądać od niedzieli, 16 kwietnia, w TVP ABC.

„Pamiętnik Florki”

„Pamiętnik Florki” to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, ukazujących się nakładem Wydawnictwa Bajka („Florka. Z pamiętnika Ryjówki”, „Florka. Listy do Józefiny”, „Florka. Listy do Babci”, „Florka. Mejle do Klemensa”). Serial wyprodukowało łódzkie Studio Filmowe Anima-Pol. Na „Pamiętnik Florki” składa się obecnie 39 odcinków (trzy serie po 13 odcinków) o długości 11 minut. Trwa produkcja kolejnych 13 epizodów.

Najdłuższy współczesny polski serial dla dzieci

„»Pamiętnik Florki« to najdłuższy serial, jaki udało się w Polsce wyprodukować w ciągu ostatnich wielu lat” – mówi Jadwiga Wendorff, producent i dyrektor generalna Studia Filmowego Anima-Pol. „Siła serialu polega na przedstawianiu problemów i spraw bliskich dzieciom: przyjaźni, funkcjonowania w przedszkolu, posiadania rodzeństwa, ale i smutków, rozczarowań. Chcemy, żeby »Pamiętnik Florki« był serialem, który uczy dzieci pokonywać trudności i który pokazuje, że czasem warto dziesięć razy spaść z roweru, żeby za jedenastym pojechać dobrze”.

3. seria

W odcinkach trzeciej serii Florka próbuje zrozumieć, nazwać i wyrazić swoje, często niejednoznaczne lub wręcz sprzeczne emocje, uczy dzielić się uczuciami pozytywnymi i dawać sobie radę z tymi trudniejszymi, jak złość, smutek czy rozczarowanie. Dzięki przyglądaniu się perypetiom Florki, mali widzowie mają szansę razem z nią poznać swoją – często dla nich niezrozumiałą – przestrzeń wewnętrznych przeżyć. A wszystko z charakterystycznym dla Florki poczuciem humoru, dzięki któremu każdy odcinek kończy się niespodziewanym odkryciem – puentą, która jest jednocześnie receptą na radzenie sobie z emocjami, o których w odcinku mowa.

Emisja w TVP ABC

W TVP ABC trzecią serię serialu można oglądać już od 16 kwietnia, codziennie w Wieczorynce, o godz. 19:25. Powtórki będą emitowane dwukrotnie: o godz. 8:15 i 13:00.

Twórcy

„Pamiętnik Florki” wyprodukowało Studio Filmowe Anima-Pol, a jego koproducentami są: Telewizja Polska S.A., Narodowy Instytut Audiowizualny, „EC1 – Miasto Kultury” w Łodzi, Studio Miniatur Filmowych, Planet Nemo Animation. Serial jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa 

16.04.2017