3. urodziny Kina Agrafka

10 września miną trzy lata, odkąd w Krakowie swoją działalność rozpoczęło Kino Agrafka. Warto przypomnieć, iż twórcy Agrafki w 2011 roku otrzymali nagrodę PISF w kategorii Kino.

3. urodziny Agrafki

Jak piszą twórcy przedsięwzięcia, Agrafka to klimatyczne i zarazem nowoczesne kino znajdujące się na pierwszym piętrze budynku przy ul. Krowoderskiej 8 w Krakowie. Miejsce to posiada kilkudziesięcioletnią tradycję kinową. Z okazji rocznicy urodzin w Agrafce odbędzie się m.in. pokaz przedpremierowy filmu „W drodze” w reżyserii Waltera Sallesa.

< h4>PISF wspiera kina

We wrześniu 2009 roku, Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison kontynuując tradycje kinowe tego miejsca, uruchomiła nowe kino – kino Agrafka. Od 31 sierpnia w kinie działa już projektor cyfrowy 2K. – To wszystko dzięki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, który wspiera nasze działania od poczatku naszego istnienia – możemy przeczytać na stronie kina. Warto dodać, że w  2012 roku fundacja uruchomiła kolejne nowe miejsce – kinokawiarnię Kika.

Nagrody PISF

Nagrody PISF to jedyne polskie nagrody wręczane za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej sztuki filmowej. Od 2008 roku są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej.

 

Marta Sikorska

05.09.2012