33. Forum Wokół Kina we Wrocławiu

W dniach 29-31 maja we Wrocławiu odbędzie się 33. Forum Wokół Kina. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizatorem imprezy jest Dolnośląskie Centrum Filmowe zarządzane przez Instytucję Odra-Film.

Forum Wokół Kina

Forum Wokół Kina to najważniejsze wydarzenie branży rozpowszechniania filmów w Polsce. Jego uczestnikami są dystrybutorzy, właściciele i pracownicy kin, agencje reklamowe, producenci sprzętu kinotechnicznego, przedstawiciele PISF i twórcy nagradzanych filmów. Forum odbywające się dwa razy w roku w różnych miastach, jest okazją do dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem polskich kin.

PISF o cyfryzacji kin

W programie 33. Forum Wokół Kina znajdzie się panel dyskusyjny „Zmiany w zasadach dystrybucji kinowej w Polsce spowodowane cyfryzacją kin”, w którym wezmą udział przedstawiciele PISF oraz Stowarzyszenia Kina Polskie (instytucja reprezentująca właścicieli kin). W programie Forum znajdą się także najnowsze oferty dystrybutorów (m.in. pokaz specjalny „Jesteś bogiem” z udziałem twórców), pokazy zwiastunów i filmów wprowadzanych na ekrany w drugiej połowie rokui prezentacje sprzętu technicznego.

 

Więcej informacji: www.dcf.wroclaw.pl.

22.05.2012