33. MFF dla Dzieci i Młodzieży w Chicago

Polskie filmy znalazły się w programie 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się w dniach 28 października – 6 listopada 2016 r. w Chicago.

„Dwa Światy” i „To pewna wiadomość” w Chicago

W programie festiwal znalazły się dwie polskie produkcje: dokument „Dwa Światy” w reżyserii Macieja Adamka i animacja „To pewna wiadomość” w reżyserii Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz. Festiwal w Chicago ma status wydarzenia kwalifikującego filmy do ubiegania się o nominację do Oscara. Oba filmy były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Dwa Światy”

„Dwa Światy” to portret głuchoniemych rodziców, opowiedziany z pozycji ich słyszącej nastoletniej córki. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Międzynarodowa premiera filmu odbyła się w czerwcu, podczas festiwalu AFI DOCS w Waszyngtonie. Wcześniej odbyła się polska premiera filmu, który zakwalifikował się do Konkursu Polskiego 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Autorem zdjęć do filmu Macieja Adamka jest Mateusz Skalski, a za montaż odpowiedzialny jest Sławomir Goździk. Producentami filmu są Metro Films i Telewizja Polska.

„To pewna wiadomość”

„To pewna wiadomość” to autorski film animowany dla dzieci z cyklu „Namaluj mi bajkę…”, zrealizowany w technice animacji malarskiej farbami olejnymi na płótnie bezpośrednio pod kamerą, jest drugim filmem z cyklu i pierwszą ekranizacją tej baśni Andersena. Producentem filmu jest Fundacja AnimaFilm, koproducentami: Studio Filmów Animowanych (Poznań) i Estrada Poznańska.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.facets.org/children+youth/festival

12.10.2016