34. MFF Młodego Widza Ale Kino!

W dniach 27 listopada – 4 grudnia 2016 r. odbędzie się 34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Poznański festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Program

W programie znajdują się filmy przeznaczone dla każdej grupy wiekowej, przyporządkowane do różnych sekcji tematycznych. Jednym z polskich filmów prezentowanych na festiwalu będzie debiut Mariusza Paleja „Za niebieskimi drzwiami”, który od 4 listopada można oglądać na ekranach polskich kin. Pełna lista filmów prezentowanych podczas festiwalu Ale Kino! dostępna jest na stronie wydarzenia.

Ale Kino! Industry Pro 1-3 grudnia

Organizatorzy, kierując się sugestiami uczestników festiwalu, wzbogacili program o wydarzenie towarzyszące: „Ale Kino! Industry Pro”. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i przeznaczony jest dla polskiego środowiska filmowego, ze szczególnym uwzględnieniem studentów szkół filmowych. Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju polskiego kina dla dzieci i młodzieży. W programie m.in.: lekcje mistrzowskie, prezentacje, debaty.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: www.alekino.com/industry-pro-info.

Forum dla nauczycieli i filmowców „Śmiech w kinie – siła radości w filmowym opowiadaniu”, 30 listopada – 2 grudnia

Jednym z licznych wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest Forum dla nauczycieli i filmowców. Celem wydarzenia jest uzupełnienie wiedzy nauczycieli na temat współczesnego filmu młodego widza oraz umiejętności wykorzystania filmu i mediów audiowizualnych w procesie edukacji dzieci i młodzieży. Temat tegorocznego Forum to „Śmiech w kinie – siła radości w filmowym opowiadaniu”.

Program Forum oraz karta zgłoszenia są zamieszczone na stronie festiwalu. Zgłoszenia są przyjmowane od 5 listopada do momentu wyczerpania miejsc. Udział w Forum jest odpłatny. Opłata dla uczestników z Poznania wynosi 20 zł, opłata dla uczestników spoza Poznania, którzy chcą skorzystać z zakwaterowania, wynosi 100zł.

Warunkiem udziału w Forum jest przesłanie karty zgłoszenia, otrzymanie informacji potwierdzającej przyjęcie zgłoszenia oraz dokonanie wpłaty.

Więcej informacji odstępnych jest na stronie: www.alekino.com/forum.

Festiwal Ale Kino!

Misją festiwalu jest przede wszystkim umożliwienie spotkania młodej widowni z ciekawym, zróżnicowanym kinem. Ale Kino! to również promocja artystycznego, inteligentnego filmu dla dzieci i młodzieży oraz platforma do dyskusji dotyczącej kinematografii dla najmłodszych. Festiwal Ale Kino! jest laureatem nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja młodego widza” (2008) oraz „Międzynarodowe wydarzenie filmowe” (2012). Otrzymał również Europejską Nagrodę Obywatelską przyznawaną przez Parlament Europejski (2012).

34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 27 listopada – 4 grudnia 2016 r. w Poznaniu.

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: www.alekino.com

09.11.2016