35. MFF Młodego Widza Ale Kino!

W dniach 3 – 10 grudnia 2017 odbędzie się 35. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Poznański festiwal jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Tarapaty” w programie 

W programie znajdują się filmy przeznaczone dla każdej grupy wiekowej, przyporządkowane do różnych sekcji tematycznych. Jednym z polskich filmów prezentowanych na festiwalu będzie współfinansowany przez PISF debiut Marty Karwowskiej „Tarapaty”, który wszedł na ekrany polskich kin 15 września 2017. Młodzi widzowie zobaczą także takie polskie producje jak m.in. „Wspomnienie lata” Adama Guzińskiego, „Ala ma koty” w reżyserii Jacka Rokosza, „Czarnoksiężnik z krainy U.S” Balbiny Bruszewskiej, „Kamień na dnie jeziora” Jacka Adamczaka, „Królewicz” Moniki Kuczynieckiej, „Piesek w kratkę” Zofii Ołdak, odcinki seriali „Przytul mnie” i „Żubr Pompik”, filmy o Reksiu czy „Rodno alla Turca” Witolada Giersza. 

Pełna lista filmów prezentowanych podczas festiwalu Ale Kino! dostępna jest na stronie wydarzenia.

Ale Kino! Industry Pro 7-9 grudnia

Organizatorzy, kierując się sugestiami uczestników festiwalu, wzbogacili program o wydarzenie towarzyszące: „Ale Kino! Industry Pro”. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i przeznaczony jest dla polskiego środowiska filmowego, ze szczególnym uwzględnieniem studentów szkół filmowych. Celem inicjatywy jest wsparcie rozwoju polskiego kina dla dzieci i młodzieży. W programie m.in.: lekcje mistrzowskie, prezentacje, debaty.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: www.alekino.com/industry-pro-info.

Forum dla nauczycieli i filmowców 

Jednym z licznych wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest Forum dla nauczycieli i filmowców. To spotkanie pasjonatów edukacji filmowej z całego kraju, którzy zainteresowani są rozwijaniem swoich kompetencji, nowymi inspiracjami i wspólną debatą. Uczestniczą w nim nauczyciele wszystkich rodzajów szkół, animatorzy kultury, a także naukowcy, twórcy i przedstawiciele branży filmowej. Program Forum składa się z kilku komponentów: z części teoretycznej (wykłady), praktycznej (prezentacje projektów edukacyjnych), branżowej (prezentacja innych festiwali, projektów i inicjatyw filmowych i edukacyjnych), warsztatowej (warsztaty prowadzone przez twórców) oraz seansów wybranych z bogatej oferty Festiwalu Ale Kino!. Temat tegorocznego Forum to „Filmowy obraz świata”. 

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: www.alekino.com/forum.

Festiwal Ale Kino!

Misją festiwalu jest przede wszystkim umożliwienie spotkania młodej widowni z ciekawym, zróżnicowanym kinem. Ale Kino! to również promocja artystycznego, inteligentnego filmu dla dzieci i młodzieży oraz platforma do dyskusji dotyczącej kinematografii dla najmłodszych. Festiwal Ale Kino! jest laureatem nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja młodego widza” (2008) oraz „Międzynarodowe wydarzenie filmowe” (2012). Otrzymał również Europejską Nagrodę Obywatelską przyznawaną przez Parlament Europejski (2012).

35. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 3 – 10 grudnia 2017 w Poznaniu.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: www.alekino.com

Na podstawie materiałów organizatora


01.12.2017