37. Młodzi i Film

18 czerwca rozpoczyna się współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej 37. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film. W ramach wydarzeń branżowych odbędzie się spotkanie z Dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosławem Śmigulskim i kierowniczką Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych Małgorzatą Szczepkowską-Kalembą.

37. Młodzi i Film

Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych

W Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych o Wielkiego Jantara powalczy 11 tytułów. Premierowo zostaną pokazane filmy: „53 wojny” Ewy Bukowskiej (film zakwalifikował się też na MFF w Karlowych Warach), „Dzień czekolady” Piotra Bławuta oraz „Odnajdę cię” (tyt. roboczy „Justa”) Beaty Dzianowicz. Najlepsze filmy pełnometrażowe wybiorą: reżyser Xawery Żuławski (przewodniczący), operatorka Weronika Bilska, reżyser Bartosz M. Kowalski, pisarka Grażyna Plebanek oraz aktor Wojciech Pszoniak.

Pełna lista zakwalifikowanych filmów znajduje się na stronie: www.pisf.pl/aktualnosci/37-mlodzi-i-film-11-filmow-w-konkursie-debiutow-fabularnych.

Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Filmowych

W Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych o Jantara powalczą 52 filmy. W Koszalinie zaprezentowanych zostanie 20 fabuł, 20 filmów dokumentalnych i 12 animacji. Filmy krótkometrażowe oceni jury w składzie: reżyserka Anna Jadowska (przewodnicząca), pisarka Natalia Fiedorczuk-Cieślak, producent animacji Wojciech Leszczyński oraz reżyserki Marta Prus i Aleksandra Terpińska.

Pełna lista filmów znajduje się na stronie: www.pisf.pl/aktualnosci/37-mlodzi-i-film-52-filmy-w-konkursie-krotkometrazowych-debiutow-filmowych.

Spotkanie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej

Podczas spotkania „Polski Instytut Sztuki Filmowej: szanse dla młodych twórców” z gośćmi festiwalu spotkają się dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski i kierowniczka Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych Małgorzata Szczepkowska-Kalemba. Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania będą nowe propozycje dla debiutantów (mikrobudżety), które mają ułatwić im start w zawodzie i drogę do realizacji pierwszego filmu. Rozmowa będzie miała charakter otwarty – w drugiej części spotkania publiczność będzie mogła zadać swoje pytania. Spotkanie poprowadzi Anna Serdiukow. Więcej o tematach poruszonych podczas spotkania: www.mlodziifilm.pl/wydarzenia,338,658,1,POLSKI-INSTYTUT-SZTUKI-FILMOWEJ-SZANSE-DLA-MLODYCH-TWORCOW.html.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca o godz. 13 w Club 105. Zapraszamy!

Pozostałe spotkania branżowe

Wśród innych propozycji, które przygotowali w tym roku organizatorzy znalazło się spotkanie z Papaya Young Directors, podczas którego dowiecie się jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać finalistą konkursu. Warto wybrać się na prezentację warsztatów, z których możecie skorzystać w ramach programu Kreatywna Europa. Prezentację przedstawi Agata Gruszecka z Creative Europe Desk Polska. W spotkaniu weźmie udział Maria Gradowska-Tomow z PISF. Warsztaty „Opracowania muzyczne w filmie współczesnym” oraz wykład „Pełne zanurzenie: wideo 36- i Cinematic VR” to kolejne ciekawe wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę. Pełny program wydarzeń branżowych możecie znaleźć na stronie festiwalu.

Festiwal potrwa do 23 czerwca.

Więcej informacji: www.mlodziifilm.pl.


14.06.2018