4. edycja festiwalu HumanDOC

28 listopada w Warszawie rozpocznie się współfinansowana przez PISF 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego HumanDOC – globalny rozwój w kinie. Festiwal będzie odbywał się takze we Wrocławiu i Poznaniu.

Najlepsze produkcje dokumentalne z całego świata

W programie imprezy znajdą się filmy polskich twórców: „Eksmisja” Filipa A. Malinowskiego  oraz „Kiedy będę ptakiem” Moniki Pawluczuk. Festiwal otworzy nagrodzony Oscarem film „Saving Face – zachować twarz” Daniela Junge. Widzowie HumanDOC będą mogli obejrzeć filmy prezentowane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. „Żołnierza na dachu” Esther Hertog (IDFA 2012) czy „Tymczasem w Mamelodi” (Hot Docs 2012).

Filmy inspirujące do działania

HumanDOC to festiwal prezentujący produkcje dokumentalne z całego świata, poświęcone globalnym wyzwaniom i tematyce społecznej z Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii i krajów postsowieckich. Impreza łączy kino na najwyższym światowym poziomie z edukacją i promocją działań charytatywnych. Festiwal prezentuje filmy, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania.

Debaty, dyskusje i warsztaty

Festiwal HumanDOC to również debaty i dyskusje z autorami i bohaterami filmów, ekspertami i praktykami zajmującymi się globalnym rozwojem. Pokazom filmów będą towarzyszyć również warsztaty filmowe z Ollym Lambertem – reporterem wojennym BBC i warsztaty operatorskie.

 

Więcej informacji: www.festival.humandoc.net  oraz www.facebook.com/HumanDoc.

 

Marta Sikorska

21.11.2013