4. Festiwal Filmoteki Szkolnej

W dniach 10-11 czerwca 2013 w Warszawskiej Szkole Filmowej odbędzie się 4. Festiwal Filmoteki Szkolnej. Po raz drugi wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez internet.

200 uczniów z 40 szkół

W 4. Festiwalu Filmoteki Szkolnej weźmie udział prawie 200 uczniów z 40 szkół. Po raz czwarty uczestnicy projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” odwiedzą filmowe miejsca w Warszawie, porozmawiają z ekspertami oraz pochwalą się swoimi osiągnięciami.

Zwiedzanie i warsztaty

Pierwszego dnia uczestnicy festiwalu zwiedzą wytwórnie, studia i archiwa filmowe, wezmą udział w warsztatach i nocnym maratonie filmów uczniowskich. Pod okiem specjalistów w Warszawskiej Szkole Filmowej, Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, Studiu Miniatur Filmowych, The Chimney Pot, Platige Image, TPS Film Studio, Newborn Studio
i Szkole Wajdy zdobędą nowe umiejętności. Zmontują nakręconą wcześniej scenę, narysują postać z kreskówki, będą podkładać głos do filmu oraz zdobędą fachową wiedzę na temat procesów postprodukcji i animacji komputerowej.

Tragi szkolnych projektów

Drugiego dnia uczestnicy festiwalu wezmą udział w targach szkolnych projektów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentują efekty całorocznej pracy zaproszonym ekspertom, zasięgną ich rad na przyszłość oraz wymienią się doświadczeniami z innymi uczestnikami imprezy. Targi rozpoczną się o godz. 11.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu. W tym roku prace uczniów ocenią m.in. Michał Bielawski, Bartłomiej Topa i Magdalena Boczarska.

Festiwal Filmoteki Szkolnej Online

Wszystkie szkoły, które nie przyjadą do Warszawy, mogą już teraz zarejestrować się na Wirtualny Festiwal, który odbędzie się równolegle z targami szkolnych projektów 11 czerwca 2013. Przez 3 godziny uczestnicy imprezy rozwiązywać będą zagadki, quizy oraz wykonywać zadania związane z Filmoteką Szkolną i porozmawiać z tegorocznymi ekspertami.

Transmisja na żywo

Dzięki transmisji na żywo z Warszawskiej Szkoły Filmowej na stronie Filmoteki Szkolnej będzie można zapoznać się z działaniami realizowanymi przez młodzież z ponad 40 miejscowości w Polsce, usłyszeć co do powiedzenia mają zaproszeni goście.

Organizatorzy

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

3. Festiwal Filmoteki Szkolnej

 

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Filmoteki Szkolnej udziela Agata Sotomska z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: agata.sotomska@pisf.pl, tel. 22 42 10 559, 695 363 351. 

 

Więcej informacji na sronie: www.filmotekaszkolna.pl.

31.05.2013