4. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda

W dniach 22-26 września w Nowym Sączu odbędzie się współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej 4. edycja Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda.

Festiwal filmów ciekawych i wartościowych

Celem organizatorów jest zaprezentowanie na festiwalu filmów skierowanych do młodego widza, odznaczających się wysokim poziomem artystycznym i edukacyjnym charakterem. W programie imprezy znalazło się 27 filmów krótkometrażowych oraz 7 pełnometrażowych produkcji z całego świata.

Jury i nagrody festiwalowe

Siedmioosobowe jury konkursu wyłonione zostanie spośród uczniów szkół z Nowego Sącza i okolic. Jury wręczy statuetki Złotych Kadrów oraz wyróżnienia zwycięskim obrazom startującym w konkursie filmów pełno- i krótkometrażowych. Dodatkowo publiczność w głosowaniu przyzna swoją nagrodę – statuetkę Złotej Stonogi.

Polskie filmy na festiwalu KinoJazda

Widzowie będą mogli obejrzeć polskie filmy w konkursie krótkich metraży. Na festiwalu pokazane zostaną m.in. wybrane odcinki z serii „Parauszek i Przyjaciele” w reżyserii Krzysztofa Brzozowskiego, „Pamiętnik Florki” w reżyserii Janusza Martyna i Anny Wróblewskiej-Dzwoniarek czy „Hip-Hip i Hurra” w reżyserii Szymona Adamskiego., Mariusza Włodarskiego, Elżbiety Wąsik i Tomasza Duckiego.

Imprezy towarzyszące

W trakcie trwania festiwalu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach animacji filmowej przygotowanych przez Studio Miniatur Filmowych z Warszawy oraz warsztatach plastyczno-kulturoznawczych dla dzieci „Gertie dinozaur i jamniczek, czyli skąd się biorą bohaterowie kreskówek”. Przed budynkiem kina Sokół, w którym odbywać się będą projekcje filmowe, umieszczony zostanie plan filmowy. Będzie to szansa na zobaczenie pracy ekipy filmowej od kulis. Na zakończenie festiwalu zaplanowano koncert multimedialny „Bolek i Lolek symfonicznie” w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

 

Więcej informacji: www.kino-sokol.pl/aktualnosci,15,festiwal-kinojazda.html.

04.09.2014