4. Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych

W dniach 16-21 września 2013 w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie odbędzie się 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Promocja filmów historycznych i wojskowych

Celem festiwalu jest prezentacja filmów fabularnych, dokumentalnych i oświatowych o tematyce historycznej i wojskowej. Filmy rywalizować będą o nagrodę główną – Złotą Szablę.

Polskie filmy w programie

Organizatorzy festiwalu ogłosili już wstępną listę filmów, które znalazły się w tegorocznym programie imprezy. Wśród nich są również polskie produkcje m.in. „Do potomnego” Antoniego Krazue, „Hakerzy wolności” Marcina Gładycha, „Krzyżacy” Krzysztofa Talczewskiego i współfinansowane przez PISF obrazy „Żywie Biełaruś!” Krzysztofa Łukaszewicza oraz „Mój dom” Magdaleny Szymków.

Warsztaty filmowe

W czasie festiwalu odbędą się, zorganizowane we współpracy z TVP Historia, warsztaty filmowe poświęcone specyfice realizacji materiałów filmowych o tematyce wojskowej i historycznej. Warsztaty obejmować będą część teoretyczną i praktyczną.

Festiwal ze wsparciem PISF

Organizatorami festiwalu są Towarzystwo Wiedzy Obronnej i Akademia Obrony Narodowej. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.militaryfilmfestival.pl

 

Paulina Bez

06.08.2013