4. Festiwal Filmów Polskich w Australii

W czerwcu mieszkańcy Melbourne i Sydney będą mogli po raz czwarty obejrzeć wybrane polskie filmy w ramach Festiwalu Filmów Polskich w Australii. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie filmy w Melbourne i Sydney

Projekcje polskich filmów odbędą się w Melbourne w dniach: 10-19 czerwca 2016 r. w Classic Cinemas, Elsternwick oraz w Sydney w dniach 18-26 czerwca w Hoyts Cinema, Moore Park. Ostatnia projekcja w ramach festiwalu odbędzie się w obu miastach 3 lipca.

12 filmów w programie

W programie znalazły się filmy: „11 minut” Jerzego Skolimowskiego, „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza, „Panie Dulskie” Filipa Bajona, „Letnie przesilenie” Michała Rogalskiego, „Nowy Świat” Elżbiety Benkowskiej, Łukasza Ostalskiego i Michała Wawrzeckiego, „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego, „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej, „Tajemniczy sojusznik” Piotra Fudakowskiego, „Anatomia zła” Jacka Bromskiego, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego oraz „Krzyżacy” Aleksandra Forda.

Wszystkie filmy zostaną wyświetlone z angielskimi napisami.

Festiwal ze wsparciem PISF

Partnerami festiwalu są Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Sydney. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: www.polishfilmfestival.net

20.05.2016