4. Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu

Od 22 do 24 listopada w kinie Nowe Horyzonty odbędzie się wrocławska odsłona Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły.

Trzy Żywioły

to pokazy 23 filmów dokumentalnych w trzech kategoriach: Podróże, Przygoda i Cywilizacja. Cztery produkcje będą miały na festiwalu swoje premiery: „Nothing On Earth”, „Plan na sobotę”, „Jeden dzień w Afryce” i „Trabanty jadą do Afryki!”.

Rozpoczęcie festiwalu

W piątek 22 listopada Festiwal otworzy spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim, jednym z najsłynniejszych polskich fotografików – reportażystów, wieloletnim współpracownikiem National Geographic. Finałem spotkania z artystą będzie projekcja współfinansowanego przez PISF dokumentu o Tomaszewskim „Czarna Skrzynka” w reżyserii Krzysztofa Kowalskiego i Dawida Garncarka.

Warsztaty Akademii Podróżowania Trzy Żywioły

W sobotę od 11.00 do 12.30 odbędą się warsztaty Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w ramach których będzie można się dowiedzieć, jak w sposób kreatywny, nowoczesny napisać scenariusz filmu podróżniczego, jak ułożyć sceny, jak ze zwykłej historii wykreować widowisko. Wstęp na warsztaty jest wolny.

Ważniejsze pokazy

Na festiwalu będzie można zobaczyć m.in.: „Into The Mind” Erica Croslanda i Dave’a Mossopa, „Ścigając arktyczny lód” Jeffa Orlowskiego, „Nothing On Earth” Michaela Angusa i Murraya Fredericksa, „Salt” Murraya Fredericksa, „Dwoje na K2” Dariusza Załuskiego, „Tam, gdzie kończy się ścieżka” Jeremy’ego Granta, „Dziecko 31” Charlesa Kinnane, „Plan na sobotę” i „Jeden dzień w Afryce” Brooka Silvy-Braga oraz „Trabanty jadą do Afryki!” Dana Pribana i Dany Zlatohlavkovej.

 

Na Festiwalu pojawi się sekcja Żywioły ShortDoc, w ramach której organizatorzy zaprezentują dwie godziny dokumentów krótkometrażowych. O tym, kto zdobędzie nagrodę „Czwarty Żywioł” zdecyduje festiwalowa publiczność.

 

Więcej informacji na: 3zywioly.pl i www.kinonh.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

06.11.2013