4. Festiwal Filmowy Let’s CEE w Wiedniu

W dniach 1-11 października odbędzie się 4. Festiwal Filmowy LET’S CEE w Wiedniu. W programie znalazły się filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Body/Ciało” w Konkursie Głównym

W Konkursie Głównym wystartuje, obok 10 innych filmów z całego świata, nagrodzony na licznych festiwalach, w tym na Berlinale i w Gdyni obraz Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”. W ubiegłym roku w konkursie pokazywano „Papuszę” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. W konkursie filmów dokumentalnych znalazły się obrazy: „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej i „Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki. W konkursie filmów krótkometrażowych zostaną pokazane „Kreatury” Tessy Moult-Milewskiej i „Larp” Kordiana Kądzieli.

Polska sekcja

Tradycyjnie w ramach odrębnej sekcji pokazane zostaną najnowsze polskie filmy. Wiedeńska publiczność będzie mogła w tym roku zobaczyć: „Bogów” Łukasza Palkowskiego, „Carte Blanche” Jacka Lusińskiego oraz „Strefę nagości” Urszuli Antoniak. W ramach festiwalu odbędzie się również dyskusja o filmie „Bogowie” organizowana przez Polską Akademię Nauk w Wiedniu.

Polskie filmy w pozostałych sekcjach

Na festiwalu zostaną pokazane również filmy: „Europa, Europa” Agnieszki Holland, „Piotruś i wilk” Suzie Templeton, „Parauszek i przyjaciele” Krzysztofa Brzozowskiego i Jacka Łechtańskiego, „Fantastyczny sklep z kwiatami” Pawła Partyki, „Śmiech w ciemności” Marty Treli, „Spaces Between” Alexandry Ford. W sekcji poświęconej filmom oscarowym zaprezentowana zostanie „Ida” Pawła Pawlikowskiego.

Warsztaty studia Se-ma-for i masterclass Tomasza Raczka

3 października odbędę się warsztaty dla najmłodszej widowni połączone z pokazami animowanych filmów „Piotruś i wilk” Suzie Templeton oraz „Parauszek i przyjaciele” Krzysztofa Brzozowskiego i Jacka Łechtańskiego. Wśród wydarzeń towarzyszących odbędzie się także masterclass dotyczący Filmoterapii, który poprowadzi Tomasz Raczek.

LET’S CEE Film Festival

Celem festiwalu LET’S CEE jest prezentacja produkcji fabularnych i dokumentalnych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz pokazów filmów w programie imprezy znajdują się również sympozja filmowe i wystawa fotografii. Podczas pierwszej edycji festiwalu w konkursie filmów dokumentalnych Grand Prix otrzymał obraz Wojciecha Staronia „Argentyńska lekcja”.

4. Festiwal Filmowy LET’S CEE odbędzie się w dniach 1-11 października 2015 w Wiedniu.

Więcej informacji: www.letsceefilmfestival.com.

25.09.2015