4. Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves

W dniach 12-18 kwietnia 2012 odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves, której organizatorem jest Fundacja Ad Arte oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Nabór filmów konkursowych trwa do 31 stycznia 2012.

 

Zasady Konkursu

 

Organizatorzy nie stawiają ograniczeń: czekają na filmy fabularne, dokumentalne, animacje, teledyski, reklamy. Tematyka i stylistyka również nie jest ograniczona. W konkursie mogą startować zarówno debiutanci, jaki i doświadczeni filmowcy. Jedynym kryterium jest metraż, który nie może przekraczać 30 minut.

 

Finałowy zestaw filmów, wybrany spośród nadesłanych zgłoszeń, zostanie pokazany w kilkudziesięciu miastach. Zwycięzcę festiwalu, na którego czeka nagroda w postaci 10 000 zł, wybierze publiczność.

 

O festiwalu

 

Short Waves odbywa się w ponad 30 polskich oraz kilku zagranicznych miastach. Podczas trzech dotychczasowych edycji imprezy odbyło się ponad 100 pokazów. Oprócz promocji wybranych filmów Fundacja Ad Arte zapewnia również ich dystrybucję w ramach festiwalu oraz podczas pokazów specjalnych (np. podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz zagranicznych pokazów pod szyldem Short Waves Allround).

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie festiwalu: http://shortwaves.adarte.webd.pl.

08.12.2011