4. Filmteractive we wrześniu w Łodzi

4. edycja międzynarodowego wydarzenia poświęconego innowacyjnym treściom audiowizualnym Filmteractive odbędzie się w Łodzi w dniach 24-25 września.

3 w 1

W ciągu dwóch dni na uczestników czeka konferencja biznesowa, targi innowacyjnych rozwiązań audiowizualnych oraz festiwal, czyli część poświęcona twórcom najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów filmowych i crossmedialnych. Tematem przewodnim festiwalu jest w tym roku dystrybucja treści A/V w dobie Internetu. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, na pozostałe wydarzenia należy zakupić wejściówki dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

Program

W programie Filmteractive znalazło się wiele ciekawych prezentacji i wydarzeń. Podczas konferencji odbędzie się wystąpienie Bernharda Hafenschera, Head of Commercial Distribution z RedBull Media House, wideokonferencja z Joe Pulizzim z amerykańskiego Content Marketing Institute oraz spotkanie z Richardem Herdem, Network Managerem Jamie Oliver’s Food Tube. Następnego dnia, na festiwalu będzie można posłuchać m.in. Jonathana Webba, producenta Sundog Pictures oraz twórców pierwszego polskiego serialu internetowego „Horda”. Na uwagę zasługują prezentacje: ZAiKS-u dotycząca praw autorskich w kontekście dystrybucji utworów w sieci oraz raportu opisującego sytuację content marketingu w Polsce, który przedstawią jego współtwórcy Andrzej Garapich z PBI i Olgierd Cygan z Digital One.

 

Organizatorami wydarzenia są: Digital One, Fundacja Media Klaster oraz Szkoła Filmowa w Łodzi.

 

Więcej informacji: filmteractive.eu/indexPL.php.

 

Na podstawie informacji prasowej

11.09.2014