4. JachtFilm

W dniach 29-30 listopada w warszawskim kinie Wisła odbędzie się 4. edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.

„a morze kręci mnie”

Festiwal rozpocznie się blokiem pokazów filmów amatorskich, które zostały zgłoszone na drugą edycję konkursu „a morze kręci mnie”. Krótkie filmy inspirowane żaglami oceni jury. Na autorów filmów nagrodzonych przez komisję i publiczność czekają atrakcyjne nagrody.

Pokazy specjalne

Dodatkowo, w ramach pokazów specjalnych, publiczność obejrzy 10 wybranych filmów. Wśród nich znalazł się m.in. pełnometrażowy dokument „Jessica Watson. Prawdziwa odwaga”. Zrealizowany w 2013 roku film opowiada historię 16-letniej Australijki, która na kilka dni przed swoimi 17. urodzinami kończy wokółziemski rejs non-stop tradycyjnym szlakiem kliprów.

Polskie filmy na JachtFilm

W programie zaprezentowane zostaną cztery polskie filmy: „Jacht” Antoniego Halara, „X finn” Sergiusza Sprudina, „Ptaki z doliny zapomnienia” Andrzeja Radomińskiego oraz „Siostry” Michała Dąbrowskiego i Jerzego Boja. Pokazywane filmy pochodzą z różnych okresów, najstarszy „X finn” przedstawia w nietypowy sposób międzynarodowe regaty o Złoty Puchar Finna w Gdyni w 1965, najmłodszy „Siostry” z 2011 opowiada o regatach, w których udział brały polskie bliźniacze statki żaglowe Dar Młodzieży i Mir.

Konkursy

Organizatorzy zaplanowali gawędy konferansjerów, które będą towarzyszyły projekcjom oraz konkursy związane z żeglarstwem i prezentowanymi filmami.

 

Więcej informacji: www.jachtfilm.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

05.11.2014