4. Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej”

– To już czwarta edycja i po raz kolejny widzimy, że nasz przegląd cieszy się z każdym rokiem niesłabnącym zainteresowaniem. Jest tak, dlatego, że kino prawnicze interesuje nas, prawników – którzy możemy przejrzeć się w nim jak w lustrze oraz interesuje widzów – bo świat przedstawiony w filmach, które pokazujemy kieruje się prostymi zasadami przeciwstawienia dobra złu. Niezależnie od tego, czy oglądamy polski film, czy sądowy dramat produkcji amerykańskiej, najistotniejsze dylematy moralne, relacje z drugim człowiekiem, pozostają uniwersalne i zrozumiałe dla każdego – mówi pomysłodawczyni przeglądu, adw. Anisa Gnacikowska.

Program tegorocznego przeglądu:

piątek, 16 października, wieczór otwarcia:

  • godz. 20:30 „Złota Dama”, reż. Simon Curtis,

sobota, 17 października:

  • godz. 12:00 „Kto sieje wiatr”, reż. Stanley Kramar,
  • godz. 14:15 „…I sprawiedliwość dla wszystkich”, reż. Norman Jewison,
  • godz. 16:30 „Druga Prawda”, reż. Barbet Shroeder,

niedziela, 18 października:

  • godz. 12:00 „Filadelfia”,reż. Jonathan Demme ,
  • godz. 14:15 „Ludzie Honoru”, reż. Rob Reiner ,
  • godz. 16:40 „Sędzia”, reż. David Dobkin.

Włącz się w zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Globisza

Podczas otwarcia przeglądu, Naczelna Rada Adwokacka we współpracy ze stowarzyszeniem K40 będzie zbierała środki na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Globisza, który w lipcu ubiegłego roku doznał udaru mózgu, w wyniku którego cierpi na częściowy paraliż, a także na afazję, czyli utratę zdolności mowy. Aktorowi można też pomóc poprzez wpłaty na konto charytatywnego stowarzyszenia K40: 96 8004 0002 2003 0016 4119 0001 z dopiskiem: darowizna dla Krzysztofa Globisza.

Organizatorzy

Organizatorem przeglądu jest Naczelna Rada Adwokacka. Tegoroczną edycję przeglądu objęli patronatem: Wydawnictwo Beck, Akademia Soft Skills oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA POLAND.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursach na stronie wydarzenia na: www.facebook.com/Adwokatwroliglownej.

Na podstawie informacji prasowej

07.10.2015