4. Splat! Film Fest

4.  edycja Splat!FilmFest odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie (26 listopada – 2 grudnia) i pierwszy raz w warszawskiej Kinotece (5–9 grudnia).

Program

Program festiwalu podzielony jest na bloki tematyczne: STRACH i TERROR serwuje najbardziej przerażające i brutalne tytuły, WTF to tytuły wyjątkowo osobliwe, STRASZNIE ŚMIESZNIE to przegląd filmów komediowych, KULTOWE to najlepsze horrory wszech czasów. 

Tegoroczna sekcja specjalna to TROMA. Znalazły się w niej produkcje niskobudżetowej, amerykańskiej wytwórni, która już od ponad czterdziestu lat wprawia w osłupienie, obrzydza i kpi z wszelkich możliwych świętości, a przy tym całkiem dobrze się bawi. TROMA ma na sumieniu kino bardzo złe i ociekające kiczem ale mimo tego, lub raczej, dzięki temu, jest jedną z najbardziej kultowych wytwórni na świecie i posiada rzeszę zagorzałych fanów (w tym Quentina Tarantino). LLOYD KAUFMAN, reżyser i współzałożyciel TROMY będzie gościem specjalnym Splat!FilmFest podczas pierwszej wizyty w Polsce.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Lubelska edycja festiwalu jest realizowana dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Na podstawie informacji  ze strony festiwalu.


21.11.2018