4. Studio Nowe Horyzonty

Do 19 kwietnia trwa nabór uczestników do 4. edycji programu Studio Nowe Horyzonty. Inicjatywa przeznaczona jest dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce.

Warsztaty dla młodych profesjonalistów

Od 4 marca, na stronie internetowej festiwalu przyjmowane są zgłoszenia na czwartą edycję warsztatów. Studio Nowe Horyzonty dostarcza młodym profesjonalistom wiedzy, którą rzadko mają okazję zdobyć w szkole filmowej – m.in. na temat promocji, marketingu filmowego, sprzedaży, pitchingu, networkingu, strategii festiwalowej, a także pomaga znaleźć drogę kariery w Polsce i za granicą. W pierwszych trzech edycjach warsztatów wzięło udział 60 młodych profesjonalistów z Polski, m.in. Katarzyna Klimkiewicz, Marek Lechki, Maria Sadowska, Adrian Konarski, Piotr Niemyjski, Antoni Komasa-Łazakiewicz, Jan Kwieciński i Adrian Panek.

Zajęcia z ekspertami

Nad tegorocznym programem studia czuwają eksperci Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Media Desk Polska. W program aktywnie włączona jest również London Film Academy. Jako wykładowcy zaproszeni zostali doświadczeni eksperci z branży – producenci, agenci sprzedaży i selekcjonerzy międzynarodowych festiwali, a także uznani twórcy. Swój udział potwierdzili już wykładowcy London Film Academy: ekspert od pitchingu David Pope i producent Alex Boden. Organizatorzy prowadzą aktualnie zaawansowane rozmowy z kolejnymi wykładowcami. W programie znajdą się również masterclassy ze znanymi reżyserami i case study filmów, które odniosły sukces w ostatnich latach.

15 osób z Polski

Studio Nowe Horyzonty czeka na uczestników z całego spektrum branży filmowej – reżyserów, scenarzystów, producentów, operatorów, kompozytorów. Z udziału w warsztatach najbardziej skorzystają jednak uczestnicy już z pewnym doświadczeniem, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o zagranicznym rynku filmowym i nawiązać nowe kontakty branżowe. Wśród 24 uczestników czwartej edycji znajdzie się 15 osób z Polski wybranych spośród zgłoszeń, a także 9 osób z zagranicy wybranych przez partnerów wydarzenia – festiwale filmowe z Rumunii, Portugalii, Niemczech, Szwajcarii i Francji.

 

Więcej: www.nowehoryzonty.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

04.03.2013