40. Forum Wokół Kina w Gdyni

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na jubileuszowe, 40. Forum Wokół Kina. Impreza środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 8-10 grudnia.

Forum Wokół Kina

Forum Wokół Kina to najważniejsze wydarzenie branży rozpowszechniania filmów w Polsce. Jego uczestnikami są dystrybutorzy, właściciele i pracownicy kin, agencje reklamowe, producenci sprzętu kinotechnicznego, przedstawiciele PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i twórcy nagradzanych filmów. Forum odbywające się dwa razy w roku w różnych miastach, jest okazją do dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem polskich kin. To także dobry moment na przyjrzenie się najbliższym planom polskich dystrybutorów filmowych. Podczas 40. Forum Wokół Kina w Gdyni uczestnicy spotkania obejrzą m.in. najnowszy film Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” oraz nagrodzony Nagrodą LUX Parlamentu Europejskiego film „Mustang” autorstwa Deniz Gamze Ergüven.

Złote bilety

40. edycja forum będzie połączona z podsumowaniem roku i uroczystością wręczenia nagród środowiskowych Złotych biletów za najlepsze osiągnięcia frekwencyjne na filmach polskich oraz Złotych biletów honorowych dla osób najlepiej pracujących w branży.

Magdalena Sroka gościem forum

Co roku Forum Wokół Kina odwiedzają różni goście, którzy spotkają się z uczestnikami imprezy. W tym roku osoby biorące udział w forum, będą miały okazję porozmawiać m.in. z Magdaleną Sroką, dyrektor PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który w ramach programu cyfryzacji stale dofinansuje zakup projektorów cyfrowych w polskich kinach studyjnych.

Udział w 40. Forum Wokół Kina jest odpłatny. Program forum dostępny jest na stronie: www.gdynskiecentrumfilmowe.pl.

 Na podstawie materiałów organizatora

01.12.2015